Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 sierpnia. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
30/01/2018 - 14:25

Piwniczna-Zdrój: Będzie remont ulicy Szczawnickiej!

Jest przełom w sprawie długo wyczekiwanego remontu ulicy Szczawnickiej. Choć droga należy do Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu władzom Piwnicznej-Zdrój udało się doprowadzić do konsensusu zarówno w sprawach opracowania dokumentacji jaki i udziału stron w kosztach realizacji inwestycji. Co ustaliły strony?

Ulica Szczawnicka – Kosarzyska już od dawna czasy świetności ma za sobą, ale względy bezpieczeństwa, to nie jedyny argument, który przemawia za remontem. Ulicę Szczawnicką śmiało można nazwać bramą do jednej z największych atrakcji turystycznych gminy, czyli szlaków prowadzących w głąb Beskidu Sądeckiego. Tędy prowadzi droga m.in. na Niemcową, Obidzę, w stronę Eliaszówki itd. Jest szansa, że ulica odzyska wygląd przystający do swojej rangi.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: Czy Czercz doczeka się przedszkola i żłobka?

Na terenowym spotkaniu z Adamem Czerwińskim dyrektorem PZD burmistrz Zbigniew Janeczek zadeklarował, że gmina zleci wykonanie projektu budowy zupełnie nowych chodników. Inwestycja ta podzielona zostanie na dwie części. Pierwsza obejmuje odcinek od drogi gminnej na odcinku od Wilczych Dołów do DW „SMREK”. Druga - odcinek obejmuje fragment ulicy  od drogi wewnętrznej Tromowa do istniejącego chodnika na wysokości „starych basenów”.

Co bardzo ważne - prace projektowe będą prowadzone równocześnie. - Powiat nowosądecki deklaruje udział finansowy w kosztach budowy projektowanego chodnika do wysokości ustalonego na 2018 rok limitu na prace związane z remontami chodników przy drogach powiatowych w gminie Piwniczna-Zdrój, czyli  do kwoty 300 tysięcy  złotych – nie ukrywa satysfakcji zarząd Piwnicznej.

Zobacz też: "Która kura dziobie, którego koguta". Piwnicznej wojenka o budżet

Ale na chodnikach nie koniec. Samorządowcy z Piwnicznej dogadali się również z powiatem w sprawie remontu samej nawierzchni jezdni. Przy czym władze gminy zastrzegają, że: - Zakres prac remontowych zostanie szczegółowo ustalony po uzyskaniu przez gminę informacji dotyczącej stanu technicznego istniejącej w drodze infrastruktury sanitarnej i deszczowej.

Na tę część remontu ulicy Szczawnickiej powiat a w ślad zanim PZD może przeznaczyć milion złotych.

Kiedy prace ruszą w praktyce? – Ustalimy to dopiero na kolejnym spotkaniu jeszcze w tym tygodniu. Dosłownie wczoraj dostaliśmy gotową inwentaryzację kanalizacji i dopiero teraz będzie można mówić o szczegółach: kiedy, co i w jakim ostatecznie zakresie będziemy budować i gdzie będziemy wylewać nowy asfalt – wyjaśnia w rozmowie z portalem Sądeczanin.info burmistrz Zbigniew Janeczek, ale zapewnia, że gmina będzie robiła wszystko, żeby prace ruszyły jak najszybciej.

Dodatkowo, Powiatowy Zarząd Dróg chce kolejne środki na przebudowę Szczawnickiej zdobyć z zewnątrz, a dokładniej w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 a gmina zagwarantowała sobie udział w opracowywaniu wniosku.

ES [email protected] Fot.: UMiG w Piwnicznej-Zdrój 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"