Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
27/12/2017 - 18:20

Piwniczna-Zdrój: będzie obwodnica a z centrum na zawsze znikną tiry?

Najwęższy odcinek transgranicznej krajówki nr 87 biegnącej przez sam środek Piwnicznej-Zdrój na wysokości kościoła właśnie dochodzi do lamusa. Gmina jednak na tym nie poprzestaje, chce by powstała obwodnica, która całkowicie wyprowadzi ruch ciężkich aut dostawczych z miasta. Stary Sącz stara się z kolei o wyprostowanie DK-87 w Barcicach.

W Piwnicznej-Zdrój już od wielu lat toczy się dyskusja o zagrożeniach związanych z aktualnym przebiegiem drogi krajowej nr 87 przez centrum miasta. Hałas, spaliny, zagrożenie dla mijających się tu tirów czy autokarów, niszczejące elewacje i ściany nieruchomości stojących niemal tuż przy jezdni. To tylko wierzchołek długiej listy uciążliwości, na którą skazani są miejscowi i turyści.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: Czy Czercz doczeka się przedszkola i żłobka?

Gmina mówi basta i już przymierza się do budowy obwodnicy.

- Najbardziej wiarygodna byłaby taka obwodnica przy pomocy estakad, które zaczynałyby się na Borownicach, koło cmentarza przed wjazdem do Piwnicznej, estakady szłyby wzdłuż torów i koniec na wlocie na nowo wybudowany most na Popradzie – mówił o planach gminy na antenie radia RDN burmistrz Zbigniew Janeczek, który informuje jednocześnie, że sam projekt inwestycji kosztować będzie 5 milionów złotych.

Zobacz też: Stary Sącz: Zbudują nowe, wielkie rondo i „kupią” inwestorów. Ile na to pójdzie?

Warto przy okazji dodać, że i Stary Sącz cały czas stara się o przebudowę DK 87 na swoim terenie. W tym wypadku chodzi przede wszystkim o wyprostowanie drogi na wysokości Barcic i likwidację dwóch cieszących się od dawna złą sławą ostrych zakrętów. Wstępne wyniki rozmów z właścicielem i zarządcą drogi, czyli Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że i tu brana jest pod uwagę całkowicie nowa koncepcja przebiegu drogi i budowa nowoczesnych estakad wzdłuż Popradu.

ES [email protected] Fot.:  archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu