Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
15/02/2022 - 20:45

Ogrody Żywiołów w Krynicy: ile będzie kosztowało ich utrzymanie - pyta radna

Na stoku Góry Parkowej w Krynicy powstały podobne do tych, z sąsiedniej Muszyny, ogrody. Mają to być Ogrody Żywiołów. Ile będzie kosztowało ich utrzymanie, pytała radna Maria Lelito podczas zdalnej sesji (14 lutego) rady miasta.


Ogrody Żywiołów w Krynicy, usytuowane na stoku południowym izachodnim Góry Parkowej  wkrótce zostaną oficjalnie otwarte. Przed sezonem zimowym wytyczano alejki spacerowe, powstał taras widokowy, ustawiono ławki i kosze na śmieci. Niedawno teren ogrodów został oświetlony lampami ledowymi. O koszty utrzymania Ogrodów Żywiołów, podczas sesji rady miasta (14 lutego) pytała radna Maria Lelito. Konkretnej odpowiedzi nie dostała. Co mówił burmistrz?

- Ogrody otwieramy na wiosnę. Tam jest 5,5 hektara terenu, zgodnie z wymogami projektu zatrudnione zostaną dodatkowo dwie osoby, które będą wyposażone w odpowiedni sprzęt i zajmą się zielenią, np. koszeniem trawy oczywiście w niektórych, bardziej uczęszczanych miejscach - stwierdził Piotr Ryba - Nie przewidujemy więc jakichś wielkich nakładów finansowych na ich utrzymanie.


Ze wzgórza roztacza się piękna panorama na miasto i otaczające je góry. Miejsce to ma służyć nie tylko wypoczynkowi i rekreacji, ale też mieć charakter edukacyjny i umożliwić poznanie praw oraz zjawisk rządzących naturą.  (MK) fot. (MK) Dziękujemy za przesłanie błędu