Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
28/12/2022 - 14:15

Od nowego roku, mieszkańcy Muszyny zapłacą więcej za wywóz śmieci

Od 1 stycznia 2023 mieszkańcy Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna zapłacą więcej za wywóz śmieci. Obecna stawka nie była zmieniania od 1 lipca 2020 roku.

Od 1 stycznia 2023 mieszkańcy  Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna zapłacą więcej za wywóz śmieci, ponieważ rosną koszty obsługi i wywozu odpadów. Obecna stawka obowiązuje od 1 lipca 2020 roku. 

Do tej pory opłata za odpady zbierane i odbierane selektywnie wynosi 25 zł miesięcznie od mieszkańca. Natomiast, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych selektywnie płaci, miesięcznie 50 zł od osoby.

- Po trzech latach rada miasta zmuszona była uaktualnić stawki podatku śmieciowego. Wynika to z rosnących kosztów obsługi i wywozu odpadów - wyjaśnia Jerzy Majka, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. 

- Podwyżka na 32 zł od osoby za segregowane śmieci wchodzi w życie od 1 stycznia 2023 roku. Jednocześnie podjęto decyzję o pracach nad uszczelnieniem systemu.

Radny informuje o konieczności przejrzenia i zaktualizowania danych, dotyczących ilości osób w gospodarstwie. Ostateczny termin to luty 2023 roku, gdyż potem będą egzekwowane zaległości do 3 lat wstecz, wraz z odsetkami. (MK) fot. arch. Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu