Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
08/07/2018 - 12:45

Nowy Sącz: Uda się wybudować schronisko dla zwierząt? Miasto ogłosiło przetarg

Miłośnicy zwierząt w Nowym Sączu mogą odetchnąć z ulgą? Władze miasta ogłosiły właśnie przetarg na budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt. Z takiego obrotu sprawy cieszy się Beata Zygadło-Sapok, inicjatorka budowy schroniska, która bardzo długo walczyła o to, aby w mieście powstało takie miejsce dla psów i kotów.

Przypomnijmy, że pani Beata razem z innymi osobami, którym leży na sercu los bezdomnych zwierząt zebrała 5,5 tysiąca podpisów pod petycją, aby w Nowym Sączu powstało schronisko. Trafiła ona na biurko prezydenta Ryszarda Nowaka i była na tyle mocnym argumentem, że podjął decyzję o budowie schroniska. Miłośnicy zwierząt czekali na taki krok kilkanaście lat. 

Schronisko dla bezdomnych zwierząt zostanie wybudowane w systemie zaprojektuj i wybuduj przy wale przeciwpowodziowym, nieopodal ulicy Tłoki w Nowym Sączu. Są to grunty miejskie.

Zobacz także: Dokąd będziemy czekać na schronisko dla zwierząt? Inicjatorka jego budowy chce zrobić pod ratuszem pikietę miłośników zwierząt

Teren przy rzece został wybrany przez władze miasta nieprzypadkowo. Schronisko będzie się znajdowało z dala od domów. Wolontariusze będą mogli tam wychodzić z czworonogami na dłuższe spacery.

Sądeckie schronisko ma pomieścić 70 psów i 15 kotów. Mają powstać w nim duże boksy, ocieplane budy większe i mniejsze, a także miejsca, gdzie zwierzęta będą mogły się wybiegać.

- Ogłoszenie przetargu jest kolejnym krokiem i nadzieją, że po tylu latach starań Nowy Sącz będzie miał nareszcie schronisko dla zwierząt – mówi Beata Zgadło-Sapok. – Naprawdę były takie chwile, że wątpiłam, czy w ogóle ono powstanie. Teraz mam nadzieję, że zostanie otwarte już wkrótce.

Oferty można składać do 20 lipca. Schronisko ma być gotowe w grudniu tego roku.

W tym roku w budżecie miasta na to zadanie miasto przeznaczyło 1,3 mln złotych. 

[email protected], Fot. arch Ivo/Katarzyna Szymańska-Sokołowska.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku