Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 12 grudnia. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
15/03/2019 - 15:20

Nowy Sącz się zwija. Odcięli pasażerów od biletów na sądeckim dworcu PKP

Po wyremontowanym, pięknym i zabytkowym dworcu kolejowym w Nowym Sączu hula wiatr. Pasażerów jak na lekarstwo. A ci, którzy jeszcze są, już nie kupią biletu. Kasa jest zamknięta na cztery spusty. Nie na kilka dni. Na stałe.


O tym, że kasa biletowa na dworcu kolejowym w Nowym Sączu ma być zamknięta, mówiło się już ponad rok temu. Ajentowi, który prowadził sprzedaż biletów i zatrudniał kasjerkę, biznes się po prostu nie opłacał. Pasażerowie nie kryli oburzenia. Potem udało się wynegocjować lepsze warunki z przewoźnikiem i okienko znowu zostało otwarte. Nie na długo. Teraz Koleje Regionalne, które prowadziły sprzedaż biletów, zdecydowały, że okienko zamykają.

- Nie potrafiliśmy się porozumieć z ajentem, który prowadził kasę, ale chodzi też o sprzedawane bilety. W osiemdziesięciu procentach to bilety spółki PKP Intercity – wyjaśnia  Andrzej Siemiński, dyrektor małopolskiego oddziału Przewozów Regionalnych.  

Czytaj też Wojna o kasę biletową na sądeckim dworcu.PKP idzie po rozum do głowy

Jak dodaje Siemiński, spółka nie będzie się starała o ponowne otwarcie kasy, którą zastąpi automat z biletami na linie podmiejskie.

A co z tymi, którzy chcą jechać dalej, w Polskę? Pozostaje tylko kupno biletu przez internet, co mocno potrafi trzepnąć po kieszeni.

- Podróż do Bydgoszczy z Nowego Sącza wymaga przesiadki w Warszawie. A za tak zwany łączony bilet trzeba zapłacić drożej. W kasie kosztowałoby to 70 złotych, w internecie za bilet liczą 120 złotych - mówił w rozmowie z „Sądeczaninem” mieszkaniec Marcinkowic, który skarżył się na nieczynna kasę biletową na sądeckim  dworcu zamkniętą z powodu kasjerki.

Czytaj też Kolej na święta w Nowym Sączu. Kasa zamknięta z powodu...choroby

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że to problem dla ludzi, którzy będą chcieli kupować bilety na linie dalekobieżna – mówi dyrektor Przewozów Regionalnych.- Przekazaliśmy informację do Intercity. Być może oni zainteresują się ponownym otwarciem kasy. Na razie nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

 [email protected] Fot. Jm

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu