Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
06/06/2019 - 11:45

Nowy Sącz: nareszcie! Zniknie miejsce wstydu na ul. Tarnowskiej

W tym roku nareszcie powinny zniknąć odgradzające barierki, które już kilka lat stoją na chodniku na estakadzie przy ul. Tarnowskiej przy wjeździe do Nowego Sącza. We wrześniu miasto powinno otrzymać z Ministerstwa Finansów 1 742 330 zł na remont wspomnianej estakady.

O złym stanie technicznym drogi prowadzącej od ronda św. Jana Pawła II na Górę Zabełecką mówiono kilka lat. Wiadomo było, że konieczny jest jej pilny remont.

Do zrealizowania tego zadania przymierzano się kilkakrotnie w minionej kadencji samorządowej. Wtedy jednak, mimo ogłaszanych przetargów, nie udało się tego zrobić. Nie wyłoniono wykonawcy, który podjąłby się tego zadania. Oferty przetargowe znacząco przekroczyły bowiem limit środków, jakie Miejski Zarząd Dróg miał zarezerwowane na tę inwestycję.

Przypomnijmy, że na jednej z pierwszych tegorocznych sesji radni zgodzili się na przesunięcie 1 550 000 złotych z kilku drogowych zadań inwestycyjnych, które były ujęte w budżecie miasta na 2019 rok. Pieniądze te miały być właśnie przeznaczone na przebudowę estakady. Przesunięcia funduszy były konieczne, bo miasto musiało wykazać się posiadanym wkładem własnym, aby złożyć wniosek o dofinansowanie tego zadania z budżetu państwa.

Odbudowa estakady na ul. Tarnowskiej ma pochłonąć, jak oszacowano 3,5 mln złotych. Połowę tej kwoty 1 750 000 stanowi wkład własny miasta.

Wniosek o dofinansowanie został złożony i w ostatnich dniach przyszła z Warszawy do Nowego Sącza pomyślna wiadomość. Miasto otrzymało upragnioną dotację. We wrześniu Nowy Sącz ma otrzymać 1 742 300 złotych na przebudowę estakady. Wyremontowany zostanie 105 metrowy odcinek drogi.

- Bardzo się cieszę, że wniosek Nowego Sącza o dofinansowanie remontu estakady na ul. Tarnowskiej został pozytywnie rozpatrzony  - mówi Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza. – Taką pomyślną informację otrzymałem od ministra finansów. Mam nadzieję, że ten wlot do Nowego Sącza zmieni swoje oblicze. Wiele osób, które nie są z Nowego Sącza już wielokrotnie pytały się mnie przejeżdżając tą estakadą, co to za rozgrzebana inwestycja. Przykro jest tego słuchać. Pragnę podziękować ministrowi finansów za życzliwe podejście. Bardzo dużą pomoc okazał także poseł Piotr Naimski. Bardzo mu za to dziękuję.

i. [email protected], fot. IM.

Estakada na ul. Tarnowskiej zostanie przebudowana
Estakada na ul. Tarnowskiej zostanie przebudowana


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI