Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
28/11/2019 - 21:25

Nowy Sącz: kolejny sklep wielkopowierzchniowy rośnie przy Węgierskiej

Na działce o wartości około 2,6 mln zł powstaje właśnie kolejny sklep wielkopowierzchniowy w Nowym Sączu.

Na działce o powierzchni ok. 5,5 hektara zaroiło się od ciężkiego sprzętu budowlanego. Na razie można odnieść wrażenie, że wszystkie prace sprowadzają się do przerzucania hałd ziemi. Nic bardziej mylnego – to tu ma powstać kolejny, wielkopowierzchniowy market budowlany w Nowym Sączu.

Zobacz też: Wahadło w Barcicach przy DK-87. Drogowcy wymieniają chodnik

Gdy jakiś czas temu rozmawialiśmy z Piotrem Lachowiczem, obecnym sekretarzem miasta, radnym a jednocześnie byłym kandydatem na prezydenta Nowego Sącza o możliwości stworzenia w naszym mieście Strefy Aktywności Gospodarczej, ten podkreślał, że jedyne tereny, które się do tego nadają - przy ogromnym deficycie ziemi o większym, niezagospodarowanym jeszcze areale, to właśnie obszar w okolicach Węgierskiej.

Plan legł w gruzach, ale coś na rzeczy jest, bo i obecny prezydent usiłował zakupem owej ponad pięciohektarowej działki na mocy przysługującego miastu prawa pierwokupu zainteresować radnych. Tyle, że wiązałoby się to z zaciągnięciem ogromnego kredytu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ES

Nowy Sącz: kolejny sklep wielkopowierzchniowy lepszy od magistratu?
Na działce o wartości około 2,6 mln zł powstaje właśnie kolejny sklep wielkopowierzchniowy w Nowym Sączu. Przyda się sądeczanom bardziej niż nowa siedziba Urzędu Miasta?


Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce