Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 lutego. Imieniny: Anety, Lehca, Leona
06/02/2017 - 16:25

Nowy most w Kurowie będzie miał tylko dwa pasy!? Przetarg na budowę w 2018

Już wiadomo, że przetarg na budowę nowego mostu w Kurowie ogłoszony zostanie w 2018. Taką odpowiedź Koalicja Nowosądecka otrzymała od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Koalicja Nowosądecka zwróciła się w tej sprawie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w ramach akcji "Popieram ekspresówkę do Brzeska".

- Jak informuje dyrektor Wachowska, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad posiada już prawomocną decyzję środowiskową na budowę mostu oraz przebudowy około 2 km obecnej drogi. Przebudowa zacznie się od parkingu w miejscowości Tęgoborze (55,5 km drogi krajowej nr 75) a zakończy się w okolicy skrzyżowania w miejscowości Kurów na 57,5 km drogi krajowej nr 75 - pisza na swojej członkowie KN na swojej stronie popieramekspresowkędobrzeska.pl .

Zobacz też: Most w Kurowie skręci w lewo i zniknie za 400 milionów!?

- Niestety, zarówno most jak i przebudowywana droga będzie posiadała tylko po jednym pasie w każdym kierunku. Jednak, jak informuje Pani dyrektor lokalizacja oraz konstrukcja mostu umożliwi w przyszłości dobudowę drugiej jezdni - komentują.

Zobacz też: Nowak chce pomóc Stawiarskiemu, Stawiarski chce się leczyć... Wszystko przez obwodnicę

Przy okazji warto przypomnieć informacje, jakie uzyskaliśmy jakiś czas temu od wójta Chełmca Bernarda Stawiarskiego. Według samorządowca za czasów II wojny światowej Niemcy planowali wybudować obwodnicę wzdłuż Dunajca, która miała biec po wałach i bez mostu w Kurowie poprowadzić na Brzesko, na Kraków.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info / KN

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018