Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
20/11/2022 - 13:45

Nowoczesny kompleks boisk i bieżni. Wypasiona inwestycja niedaleko Nowego Sącza [ZDJĘCIA]

Boisko do siatkówki, bieżnia, skocznia do skoku w dal, miejsce do pchnięcia kulą oraz nowe trybuny, taki nowoczesny kompleks sportowy będą mieć do dyspozycji uczniowie Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy. Realizowana przez powiatowy samorząd inwestycja ma być oddana do użytku jeszcze w listopadzie.

- W szkole, w której uczy się obecnie 770 uczniów, potrzebne jest zaplecze sportowe – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który podjął decyzję o realizacji inwestycji. – Planujemy, że jeszcze w tym miesiącu oddamy je do użytku. Prace są bardzo zaawansowane.

W skład obiektu, który powstaje na terenach przy szkole powiatowej, znajdzie się m.in.: boisko do siatkówki, bieżnia, skocznia do skoku w dal, miejsce do pchnięcia kulą oraz nowe trybuny.

czytaj też Futurystyczne kształty, kolorowe światłołamacze na elewacji. Zbudują u nas takie cudo

- Dodatkowo, istniejące boisko wielofunkcyjne zyska nową i bezpieczną nawierzchnię – dodaje dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. – Obiekty będą ogrodzone, dookoła pojawią się chodniki i oświetlenie. Uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego z niecierpliwością czekają na nowe obiekty. Młodzi ludzie oprócz nauki, muszą mieć również miejsce do rekreacji i rozwijania swoich sportowych pasji.

czytaj też Futurystyczne kształty, kolorowe światłołamacze na elewacji. Zbudują u nas takie cudo

Inwestycja jest warta ponad 1,1 miliona złotych w całości jest finansowana z budżetu powiatu nowosądeckiego. ([email protected]) fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Kończą budować Nowoczesny kompleks boisk i bieżni w Krynicy
Boisko do siatkówki, bieżnia, skocznia do skoku w dal, miejsce do pchnięcia kulą oraz nowe trybuny, taki nowoczesny kompleks sportowy będą mieć do dyspozycji uczniowie Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy


Dziękujemy za przesłanie błędu