Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
03/12/2020 - 12:20

To nowe rondo przed Mostem św. Kingi będzie gotowe już przed wakacjami

Już wbito łopaty przy budowie łącznika Strefy Aktywności Gospodarczej w Starym Sączu z drogą wojewódzką DW 969. Najważniejszym elementem inwestycji jest budowa ronda w ciągu DW 969 a to przecież jedna z najbardziej obciążonych arterii w naszym regionie. Burmistrz jednak uspokaja: rondo powinno być gotowe już w czerwcu 2021 roku, czyli jeszcze przed wakacjami.

- Prace w terenie już się zaczęły. Drogowcy zaczęli od budowy przedłużenia ulicy kardynała Wyszyńskiego. Powstanie 400 metrowy kawałek od SAG do drogi wojewódzkiej. Potem rozpoczną się prace zasadnicze, czyli budowa samego ronda – tłumaczy burmistrz Jacek Lelek.

Inwestycja zakłada również budowę infrastruktury związanej z chodnikiem i ścieżką rowerową oraz odwodnieniem terenu. Powstaną też bezpieczne przejścia dla pieszych w stronę ulicy Wyszyńskiego i na drugą stronę drogi wojewódzkiej. To bardzo ważne, bo wiele osób chodzi tędy również na starosądeckie stawy. W tym dzieci.

Zobacz też: Te piwnice są jak wehikuł czasu! Największa inwestycja w historii Starego Sącza

Tyle, że budowa ronda wiązać się będzie z ograniczeniem ruchu na DW 969 (na potrzeby inwestycji gmina przejęła odcinek przed mostem Św. Kingi w administrację), na obwodnicy Starego Sącza. – Nie umiem dziś powiedzieć, jak to dokładnie będzie wyglądało, bo planu organizacji ruchu jeszcze na tym etapie nie mamy. Ale na pewno będziemy robić wszystko by zminimalizować utrudnienia. Będziemy się starali jak najdłużej utrzymać przejezdność drogi – ręczy Lelek dodając, że zgodnie z planem rondo ma być gotowe już w czerwcu 2021 roku.

Inwestycja opiewa na ponad 6 milionów, ale Stary Sącz wykłada z własnego budżetu tylko 15 procent, bo prawie 5 milionów samorząd otrzymał od Urzędu Marszałkowskiego. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w SS)Dziękujemy za przesłanie błędu