Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
23/07/2018 - 12:40

Nowe Łazienki Mineralne jak spod igły. Koniec remontu

Właśnie kończy się, trwający od początku roku, remont Nowych Łazienek Mineralnych, wchodzących w skład Uzdrowiska Krynica-Żegiestów SA. Reprezentacyjny budynek Krynicy zyskał nowe życie, dzięki wyremontowanym pokojom o wysokim standardzie i basenowi.

Budynek powstał w 1926 roku w celu poszerzenia oferty uzdrowiska w Krynicy. Zawsze też pełnił funkcje sanatoryjne. Dzięki usytuowaniu w pobliżu Deptaka jest jedną z wizytówek miasta.

Remont to odpowiedź na zmieniającą się sytuację materialną w Polsce. Jesteśmy coraz bogatsi i coraz bardziej wymagający.  Już nikt nie chce mieszkać w pokoju, gdzie nie ma łazienki i nawet kuracjusze, którzy przyjeżdżają do sanatorium ze skierowania NFZ, wolą dopłacić do pobytu, aby mieszkać w pokojach o wyższym standardzie - mówi prezes uzdrowiska Grzegorz Biedroń.

- Przed remontem Nowych Łazienek wiele pokoi stało pustych, bo nie było na nie chętnych. Teraz, od połowy sierpnia do końca września, mamy już zarezerwowane wszystkie miejsca w odnowionym budynku.

Remont kosztował 6,5 mln złotych, z czego dofinansowanie z UE to tylko 1,4 mln. Uzdrowisko mogło starać się o pomoc finansową ze środków unijnych jedynie na część rehabilitacyjną obiektu. Część hotelowa jest wyłączona z dofinansowania.

Dzięki remontowi powstało 200 miejsc noclegowych, budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych i poszerzył swoją ofertę leczniczą. Powstał także basen rehabilitacyjny dla kuracjuszy. Obecnie wszystkie prace remontowe są już zakończone, trwa urządzanie wnętrz i wyposażanie pokoi.

Uzdrowisko stara się być partnerem miasta w poszerzaniu oferty kulturalnej dla mieszkańców kuracjuszy i turystów. Dlatego na dzień 9 sierpnia planowane jest widowisko teatralne mające uświetnić ceremonie otwarcia budynku.

 Będzie to przedstawienie nawiązujące do Nikifora, który na murku niedaleko Łazienek lubił malować swoje obrazy. Wystąpienie przy udziale Teatru Odwróconego, będzie miało na celu pokazanie słynnego malarza w niestandardowy sposób.

(KS) fot. Aut.

Nowe Łazienki Mineranle [ZDJĘCIA]
Nowe Łazienki Mineralne po remoncie jak spod igły


Dziękujemy za przesłanie błędu