Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 lipca. Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
14/08/2018 - 00:00

Noclegi na Festiwal Biegowy w Krynicy sprzedają się jak świeże bułeczki

Na Festiwal Biegowy w Krynicy zjeżdżają tysiące ludzi. Jest to idealny okres dla wszystkich właścicieli hoteli, pensjonatów i ośrodków, w których można znaleźć miejsca noclegowe na czas festiwalu. W większości z nich rezerwacje na festiwal zaczęły napływać już w zeszłym roku.

Choć do Festiwalu Biegowego prawie miesiąc, to miejsc noclegowych w Krynicy jest z każdym dniem coraz mniej. W niektórych obiektach nie ma już ani jednego wolnego pokoju na termin 7-9 września czyli czas trwania festiwalu. Na słynnym portalu booking.com możemy znaleźć informację, że na okres Festiwalu Biegowego prawie 80 proc. obiektów w Krynicy-Zdrój jest całkowicie zarezerwowanych.

W Pensjonacie Kościuszko już brakuje wolnych pokojów na czas Festiwalu Biegowego, ostatni został wyprzedany 2 sierpnia.

W Hotelu Prezydent już na początku roku, na przełomie lutego i marca zaczęły napływać pierwsze rezerwacje. W tej chwili dysponują jeszcze kilkoma wolnymi pokojami na czas festiwalu, w większości są to pokoje dwuosobowe.

W Willi Karla już w ubiegłym roku podczas poprzedniego Festiwalu Biegowego goście rezerwowali sobie miejsca na ten rok. W większości przypadków przyjeżdżają tam całe rodziny, w tej chwili jest jeszcze dostępnych kilka wolnych pokoi na wrzesień.

- Pierwsze miejsca w naszym ośrodku zaczęto rezerwować już rok temu. Gdy goście wyjeżdżali z zeszłorocznego Festiwalu od razu zaczęli rezerwować sobie miejsca na ten rok. Nie ma u nas żadnych wolnych pokoi na czas festiwalu. Ten okres to bez wątpienia  świetny czas dla naszego ośrodka, bowiem bardzo szybko wyprzedano wszystkie dostępne pokoje. -  mówi pracownik Ośrodka Boży Dar w Krynicy. 

Tak samo wygląda sytuacja w Pensjonacie Małopolanka&SPA, gdzie pokoje zaczęto rezerwować już w zeszłym roku podczas Festiwalu Biegowego. W większości przypadków są to stali goście, którzy przyjeżdżają z roku na rok na festiwal, ale są to również tacy, którzy byli w Pensjonacie w ciągu roku i spodobało im się na tyle, że chętnie przyjeżdżają również z okazji festiwalu. Już w maju wszystkie pokoje zostały potwierdzone i opłacone, od dawna wszystkie miejsca są sprzedane i nie ma ani jednego wolnego pokoju. Pensjonat Małopolanka&SPA znajduje się w centrum całego wydarzenia więc mają kilku stałych gości, którzy podczas każdego Festiwalu Biegowego zatrzymują się w tym miejscu.

Podczas Festiwalu Biegowego wszystkie miejsca noclegowe w Krynicy są wręcz oblegane przez zainteresowanych i warto już dużo wcześniej rezerwować sobie pokoje, ponieważ w niektórych obiektach już od dawna nie ma wolnych miejsc na czas trwania festiwalu.

AS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik