Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
10/06/2019 - 12:05

No nie! Do objazdu przez Just doszła nowa udręka na drodze do Brzeska [ZDJĘCIA]

I znowu o kolejne minuty wydłuży się podróż samochodem do Brzeska. Już teraz z powodu remontu Justu kierowcy skazani są na objazdy. Jakby tego było mało, drogowcy zabrali się za roboty na kolejnych odcinkach drogi.

Na trzy dni trzeba się uzbroić w cierpliwość na trasie z Nowego Sącza do Brzeska. Drogowcy serwują kierowcom nową udrękę.

Czytaj też Co się stało na serpentynach na Juście. Wydłuży się remont osuwiska i drogi

W Gnojniku i Zawadzie Uszewskiej, na odcinkach, gdzie został w tym roku wybudowany chodnik,  remontowana jest nawierzchnia.

- W miejscach prowadzonych prac obowiązuje ruch wahadłowy sterowany ręcznie – informuje Iwona Mikrut z biura prasowego małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  -  Osoby kierujące ruchem obserwują sytuację i przepuszczają w pierwszej kolejności pojazdy od strony bardziej obciążonej ruchem.

Od poniedziałku 10 czerwca, od godziny 7 do 19 utrudnienia w ruchu będą w Gnojniku. We wtorek,  11 czerwca, w tych samych godzinach drogowcy będą remontować nawierzchnię w Zawadzie Uszewskiej. W środę 12 czerwca, także od 7 do 19,  jeden pas ruchu będzie zajęty w obu miejscowościach.

Czytaj też Ale jazda! Zamienili dziury w asfalcie na drogę równą jak stół

Jak wyjaśnia Iwona Mikrut nawierzchnia na tym odcinku DK75 była zniszczona ubytkami i wykruszeniami. - Po zakończeniu prac poprawi się bezpieczeństwo, szorstkość nawierzchni i komfort jazdy – dodaje rzeczniczka.

[email protected] fot. GDDKiA

Do objazdu Justu na DK75 doszedł remont drogi w Gnojniku i Zawadzie Uszewskiej
Fot.


Dziękujemy za przesłanie błędu