Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
28/08/2018 - 08:15

No i poszła w ruch karuzela stanowisk. Krynickie uzdrowisko bez prezesa

Po tym, jak Grzegorz Biedroń zrezygnował z kierowania krynicką spółką uzdrowiskową, szybko ustawiła się kolejka chętnych do tego, żeby go zastąpić i poszła w ruch personalna karuzela. Kiedy rada nadzorcza wskaże nowego prezesa?

Kto zostanie nowym prezesem uzdrowiskowej spółki Krynica Żegiestów? To pytanie na razie pozostaje bez odpowiedzi. Wiadomo tylko, że zostały otwarte koperty z ofertami - zdradza szef rady nadzorczej uzdrowiska Michał Kaszyński.

- W sumie zgłosiło się siedem osób. Trzy ubiegają się o stanowisko prezesa, cztery o stanowisko wiceprezesa. Nazwisk oczywiście nie mogę zdradzić.

Czy ci, którzy staną w konkursowe szranki są związani z branżą uzdrowiskową? - pytamy.

- Są związani z tym, co nas interesuje czyli z produkcją i usługami. Myślę, że powinni mieć wiedzę merytoryczną  na temat możliwości zarządzania spółką - wyjaśnia szef rady nadzorczej.

W środę ruszają przesłuchania kandydatów. Czy od razu uda się wyłonić nowego prezesa, nie wiadomo.

- To siedem osób - mówi Kaszyński. - Decyzja może zapaść tego samego dnia, lub następnego. Wszystko zależy od kwestii formalnych. Jeśli zajdzie taka konieczność przerwiemy posiedzenie, żeby spokojnie przeanalizować całość. Myślę, że najpóźniej decyzja powinna zapaść w przyszłym tygodniu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że o posadę prezesa uzdrowiska ubiega się Jarosław Handzel, brat kandydata na prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Czytaj też Jarosław na prezesa Ludomir na prezydenta. Bracia Hndzlowie ida po władzę 

O posadę szefa spółki ubiega się też ponoć Janusz Cisek, który kierował uzdrowiskiem jeszcze zanim stery w spółce w 2009 roku przejął Jarosław Handzel.

[email protected] fot.JmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)