Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
25/06/2019 - 13:55

No i po Adamku. Sądeckice Wodociągi mają nowego prezesa.To pełne zaskoczenie?

Po tym jak Janusz Adamek oświadczył, że odchodzi z Sądeckich Wodociągów, wszyscy zachodzili w głowę, kto go może zastąpić. Wiadomo było tylko, że dotychczasowy prezes będzie rządzić spółką do końca czerwca i że został ogłoszony konkurs na nowego szefa przedsiębiorstwa. Przecieków o chętnych do stanowiska nie było. Teraz pojawiła się nieoficjalna informacja.

Już wiadomo, kto zostanie nowym prezesem Sądeckich Wodociągów.  Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie Janusza Adamka zastąpi

To na niego postawiła rada nadzorcza spółka.

Kim jest nowy prezes? Przez ostanie lata był związany z instytucjami finansowymi w Warszawie. Mieszka w Kamionce Wielkiej i prowadzi własna firmę doradczą. Jego zastępcą będzie Sławomir Rajski, który w spółce zajmuje się unijnymi funduszami.

czytaj też Koniec prezesa Sądeckich Wodociągów. Janusz Adamek odchodzi

Nowy prezes jest spoza wodociągowej branży. Konkursowe wymagania mówiły o wyższym wykształceniu technicznym, ekonomicznym lub prawniczym i co najmniej trzyletnim doświadczeniu na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych.

Nie wiadomo ilu było chętnych na stanowisko prezesa. Rozmowy kwalifikacyjne odbyły się 24 czerwca.

Przypomnijmy, że Janusz Adamek złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Sądeckich Wodociągów pod koniec maja. Swoją decyzję ogłosił podczas posiedzenia rady nadzorczej spółki. Z firmą rozstaje się też jego zastępca Józef Ciuła. Obaj kończą pracę z ostatnim dniem czerwca. Spółka wydała w tej sprawie jedynie lakoniczne oświadczenie.

 Czytaj też Wodociągowy sukces za 420 milionów nie wystarczy? Janusz Adamek czeka na wyrok 

Wiadomo jednak, że poszło o „nieudaną” współpracą z nowymi gospodarzami ratusza, którzy już kilka miesięcy temu chcieli głowy Adamka, ale walne zgromadzenie wspólników powiedziało „nie”. Ostatecznie prezes Sądeckich Wodociągów sam zrezygnował ze stanowiska i rada nadzorcza rozwiązała z nim menadżerski kontrakt.

[email protected] fot.archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)