Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
21/08/2017 - 11:55

Nie pal zielska, lepiej je wywieź. Sprawdź kiedy - przejrzyj harmonogram wywozu

Nieuchronnie zbliża się koniec lata a tym samym koniec sezonu działkowego. Co gdy okaże się, że odpadów zielonych mamy więcej niż przyjmie nasz kompostownik albo odpady na kompostownik po prostu się nie nadają? Zamiast je palić można je oddać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK.

Wystarczy spakować je do odpowiednich worków – chodzi  przede wszystkim o kolorystykę - odpady zielone na terenie gminy Stary Sącz powinny trafiać do worków czarnych, w Nowym Sączu do brązowych – a potem przetransportować do właściwego punktu

Można pobrać worki w Urzędzie Miasta lub Gminy właściwym dla miejsca zameldowania lub po prostu kupić je w sklepie ogrodniczym. Koszt dziesięciu worków stulitrowych to około 12 złotych.

Zobacz też: Nowy Sącz: Do końca 2017 roku liści w listopadzie wywozić nie będą

A propos meldunku – co gdy działkę mamy na terenie innej gminy niż jesteśmy zameldowani? W Starym Sączu, gdzie w sąsiedztwie Ołtarza Papieskiego działki mają ludzie z Nowego Sącza a nawet spoza naszego powiatu sprawa jest jasna – nikt, kto zamiast palić odpady zwiezie je na składowisko odpadów komunalnych nie zostanie odprawiony z kwitkiem.

A w Nowym Sączu? W tym wypadku też musimy jedynie zorganizować sobie transport.

- W przypadku posiadania znacznej ilości odpadów zielonych mieszkańcy mogą skorzystać z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) gdzie można dostarczać we własnym zakresie, nieodpłatnie odpady komunalne zebrane w sposób selektywny, w tym odpady zielone –deklarował wiceprezydent Jerzy Gwiżdż jeszcze w październiku zeszłego roku, gdy w Radzie Miasta toczyła się dyskusja na temat harmonogramu wywozu odpadów zielonych.

Zobacz też: Stary Sącz: W listopadzie wywiozą odpady zielone

I na koniec adresy wspomnianych punktów.

W Nowym Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych są dwa - przy ul. Tarnowskiej 120 oraz przy ul. Jana Pawła II 37 w Nowym Sączu. Pracują od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00 a w soboty od 7:00 do 13:00.

Jak jest w innych gminach? Wszystkie dane teleadresowe dostępne są na stronach poszczególnych urzędów.

Zobacz harmonogram wywozu śmieci dla Nowego Sącza 

ES [email protected]  Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)