Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
19/01/2018 - 12:25

Na Zdrojowej chcą remontu już zaraz, zanim most heleński zamkną i Zdrojowa się rozleci

Czy prezydent Ryszard Nowak znów się pochyli nad prośbą mieszkańców osiedla Zabełcze i sypnie groszem na kontynuację remontu ulicy Zdrojowej? Jest na to szansa, argumentów i chęci nie brakuje, ale czy znajdą się pieniądze? Jeśli nie, to ulica, na którą przeniesie się ruch po zamknięciu mostu heleńskiego po prostu się rozleci.

- Jak nie będzie można jeździć mostem heleńskim cały ruch, 80 albo nawet 90 procent samochodów, przede wszystkim osobowych, przeniesie się na most północny - argumentował już w marcu 2017 roku radny Grzegorz Fecko.

- Przez Biegonice jeździć będzie niewiele osób, bo i tak są tam korki. Rondo Jana Pawła II ma jednak ograniczoną przepustowość. Tym samym, tak jak to było przez pewien czas przy budowie obwodnicy północnej, część kierowców jako naturalny i oczywisty objazd wykorzystywać będzie ulice Zdrojową i Zabełecką. Przez górki jechać będą może trochę dalej ale za to krócej – uzasadniał swój wniosek o remont obu ulic, który składał w formie interpelacji na sesji.

Zobacz też: Na Zabełeckiej i Zdrojowej już budowa mostu heleńskiego nie straszna. Jest kasa na remont

Prośba nie przeszła bez echa – miasto remont nawierzchni na Zdrojowej wykonało skupiając się na kilkusetmetrowym odcinku przed i za pętlą autobusową. Mieszkańcy liczą teraz mocno na dalszy ciąg remontu. Oczywiście dalej– co Fecko mocno podkreśla – uzasadniają potrzebę nasileniem ruchu na skutek zamknięcia starej przeprawy na Dunajcu.

- Chodzi teraz o odcinek od długości tysiąca ośmiuset metrów, najbardziej zaniedbany po ostatnich remontach. Biegnie on od granicy z Przetakówką na całym terenie dzielnicy Zabełcze. Miejscowi mówią potocznie: od pierwszego krzyża do ulicy Zabełeckiej – obrazuje radny.

- Tam jest obecnie wąski pas asfaltu, który już w wielu miejscach jest mocno połamany a pobocza porozjeżdżane. Jak zamkną nam most, to ulica Zdrojowa jest oczywistą alternatywą i na ten argument wyremontował poprzednie zgłaszane odcinki. Mieszkańcy widzą, że w jednym miejscu się to udało, to liczą, że i tu się uda. Tym bardziej, że nie jest to skomplikowane przedsięwzięcie i być może udało by się to zrobić w tydzień. Nie mówię, że w styczniu, ale może w lutym czy marcu – zaznacza radny.

Zobacz też: Za 5,5 miliona rusza ofensywa remontowa! Na które ulice prezydent popatrzył łaskawszym okiem?

Co na to władze miasta?Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)