Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
19/02/2020 - 09:35

Myślisz o dotacji "Mój prąd"? Najczęstsze błędy, skutkujące odrzuceniem wniosku

Ruszył kolejny nabór wniosków o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych w ramach rządowego programu "Mój prąd". Projekt wspiera niewielkie, przydomowe elektrownie słoneczne. Głównym założeniem jest redukcja emisji CO2. Zanim złożysz wniosek online przeczytaj, jakich błędów należy unikać.

Od 13 stycznia do 18 grudnia 2020 roku trwa drugi nabór wniosków o dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych. Można ubiegać się o zwrot nawet do 50 proc. kosztów inwestycji (maksymalnie 5000 zł na instalację).

Program ,,Mój prąd" skierowany jest do osób wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę z zakładem energetycznym - Operatorem Sieci Dystrybucyjnej - regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii wytworzonej w instalacji. 

O dotację w programie możesz się ubiegać, jeśli instalacja jest już wykonana i podłączona do sieci. Rządowy projekt ,,Mój prąd" nie obejmuje:

  • budynków w budowie,
  • istniejących systemów, 
  • systemów w rozbudowie,
  • kosztów poniesionych przed 23 lipca 2019r.,
  • instalacji przyłączonych przed 23 lipca 2019r.

Zobacz także: Awaryjność instalacji fotowoltaicznych. Czy panele to dobre wyjście?

Powyższe czynniki uniemożliwiają otrzymanie dotacji. Termin 23 lipca 2019r. to istotna data, o której wielu mieszkańców zapomina. Jest to jednocześnie jeden z najczęstszych powodów odrzucenia wniosku. Innymi popularnymi błędami, jakie pojawiały się dotychczas, były: brak zaświadczenia Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzającego przyłączenie instalacji do sieci, brak oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych, brak podpisu oraz niezałączenie kopii wniosku.

Nie zwlekaj! Wniosek możesz złożyć także online - o wyniku oceny wniosku zostaniesz poinformowany mailem. 

k.kos@sadeczanin.info, fot. pixabay.com Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020