Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
20/04/2018 - 11:35

Muszyna. Park Kultury i Dawnego Rzemiosła – nowa atrakcja uzdrowiska

Już niedługo, 28 kwietnia, w Muszynie zostanie oddany do użytku nowy obiekt turystyczny Park Kultury i Dawnego Rzemiosła, który powstaje w sąsiedztwie Dworku Starostów (MGOK). To kolejna atrakcja uzdrowiska położonego nad Popradem.

Na ostatnim etapie budowy jest Park Kultury i Dawnego Rzemiosła w Muszynie. - To nowe miejsce, gdzie turyści będą  mogli miło spędzić czas.   – mówi burmistrz Jan Golba -  „Będzie można tu sprawdzić swoje  umiejętności plastyczne, zobaczyć jak wyglądało stare rzemiosło. Obok powstaje  piękny ogród z urządzeniami do rekreacji, a także niewielki amfiteatr. Tutaj organizowane będą  Jarmarki Muszyńskie.   VIII  Jarmark Muszyński odbędzie się w tym miejscu,  na scenie plenerowej 28 kwietnia

fot. UMiGMuszyna

Ale Park Kultury i Dawnego Rzemiosła  to nie jedyna  atrakcja dla turystów przygotowana przez Miasto i Gminę Muszyna w nadchodzącym sezonie letnim. - Nastawiamy się na rozwijanie turystyki aktywnej, dla całych rodzin. W związku z tym nasza oferta  skupia się na zbudowaniu infrastruktury pozwalającej miło i aktywnie spędzić czas. – dodaje burmistrz.

Na Zapopradziu turystów przyciągają Ogrody Sensoryczne.  Można tutaj  spacerować, podziwiać panoramę,  która w pogodne dni sięga aż  po Tatry,  ale także można  poćwiczyć na świeżym powietrzu.  W tej części miasta znajduje się również Park Wodny, gdzie latem wypoczywają nie tylko Polacy, ale i Słowacy (stanowią  30 – 30 proc) oraz  obywatele innych krajów.  Jest tu  i  amfiteatr, w którym  każdego weekendu  odbywają się  wydarzenia kulturalne.

Inną atrakcją uzdrowiska  są ruiny zamku średniowiecznego na  szczycie stromej góry zwanej Basztą. Budowla powstała około 1390 roku i miała za zadanie strzec granicy i szlaków handlowych, a także pełnić funkcje komory celnej.

W Muszynie powstają  ścieżki rowerowe,  które są już na ukończeniu. W sumie na terenie gminy będzie  ponad 240 kilometrów tras, o różnym stopniu trudności, dla najmłodszych ich rodziców i dziadków.   Do tego należy dodać projekt „EuroVelo”,  drogę dla cyklistów, która powiedzie meandrami Popradu – po polskiej i słowackiej stronie -  aż do Nowego Sącza.  

Powyższych atrakcji  dołączy wkrótce zmodernizowany rynek,  zrekonstruowany dawny  ratusz stare piwnice. Dzięki temu  turyści zobaczą, jak  dawniej składowano wina i inne towary, a także jak wyglądał sąd i sala tortur.  Warto wspomnieć również  o odnowionych, dziewiętnastu  pijalni (np. "Milusia", "Anna"),  nad którymi powstają nowe altany, miejsca rekreacji i odpoczynku.

Na terenie gminy znajdują się  też liczne boiska  "orliki" ,  ogromna ilość profesjonalnych i rekreacyjnych kortów tenisowych,  place zabaw dla dzieci.  Do oferty miasta dochodzą również oferty od  prywatnych właścicieli  hoteli, pensjonatów, a także sanatoriów i wielu innych obiektów turystycznych.

(MaK) fot. UMiG Muszyna, fot aut.Dziękujemy za przesłanie błędu