Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
04/01/2019 - 18:05

Most heleński: miasto ma zgodę na przesunięcie zakończenia budowy

Miasto Nowy Sącz otrzymało zgodę na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji, a to oznacza, że mimo opóźnień dofinansowanie tej potężnej inwestycji jest niezagrożone.

Prace przy budowie mostu postępują. Jak zapowiada nowy dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki, termin zakończenia inwestycji w maju tego roku jest pewny.

- Data zakończenia inwestycji jest realna i nieprzekraczalna, bo dość już sądeczanie się nacierpieli z powodu wyłączenia mostu - mówi Adam Konicki, nowy dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. - Zimowa aura pokaże, w której części wiosny te roboty będą musiały być zintensyfikowane na tyle, żeby nadrobić ewentualnie stracony czas spowodowany przez pogodę.

Mimo zimy, prace przy budowie trwają i jak na razie nie ma opóźnień w założonym harmonogramie ich realizacji.

Obecnie rozpoczęło się już deskowanie i zbrojenie tej części płyty mostu od strony osiedla Helena. Jest również już deskowana ta część płyty od strony ruin sądeckiego zamku. Zaczęło się również jej zbrojenie. Od tej strony trwa jeszcze montaż grubych stalowych lin tzw. odciągów. Są one łączone z łukami.

Inwestycja ma być zakończona do końca maja br.

Po zakończeniu inwestycji będzie jeszcze trzeba uzyskać pozwolenie na użytkowanie nowego mostu, jednak jak zapewnia dyrektor MZD, będzie się starał, aby zarządcy dróg wydali pozytywną decyzję bez zbędnej zwłoki.

Opr. IM., Fot. i źródło: UM w Nowym Sączu

Most heleński zimą

Miasto Nowy Sącz otrzymało zgodę jednostki dotującej na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji, a to oznacza, że dofinansowanie na to potężne zadanie będzie udzielone.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach