Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
17/03/2018 - 13:05

MOSiR zbuduje plac zabaw wodnych przy Nadbrzeżnej? Są już wizualizacje

W tym roku mamy wysyp wizualizacji inwestycji, jakie mają powstać w Nowym Sączu. Czy tak się stanie? Nie wiadomo, ale urzędnicy serwują nam kolejne atrakcje, jak ta MOSiR-u.

W założeniu ma powstać park wodny na wzór tych, które znajdują się w kompleksach term na Podhalu. - Powstaną tu kolorowe urządzenia z dyszami, tryskaczami i fontannami, m.in.: armatka wodna, kwiatki nabierające wodę, wodne owady i gejzer ziemny - zapowiadają nam urzędnicy.

Plac ma być integralną częścią istniejącej już pływalni, a do sprawnego przemieszczania się ma powstać specjalne przejście, natomiast część zewnętrzna dla bezpieczeństwa będzie ogrodzona.

- Projekt zakłada wyniesienie terenu w obrębie placu zabaw do poziomu plaży w hali basenu. Druga część terenu plaż trawiastych po stronie zachodniej dostępna będzie poprzez schody terenowe -dowiadujemy się od urzędników, którzy zapewniają, że wejście na plac będzie dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Główną częścią placu ma być niecna basenowa o głębokości do 40 cm, jednak będzie ona wyposażona w liczne atrakcje, a sama ma być jedynie podłożem dla ich użytkowania.

MŚ (m.smierciak@sadeczanin.info) fot. Urząd Miasta Nowego SączaDziękujemy za przesłanie błędu