Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
04/01/2020 - 13:15

Mo-Bruk z Niecwi chce przetwarzać ponad 10 ton niebezpiecznych odpadów dziennie

Spółka Mo-Bruk S.A. zamierza przetwarzać ponad 10 ton odpadów niebezpiecznych na dobę. Urzędowe postępowanie w tej sprawie właśnie się toczy. Do 15 stycznia 2020 r. mieszkańcy gminy mogą składać uwagi i wnioski - po tym czasie nie będą mogli zakwestionować decyzji, jaka zapadnie.

16 grudnia 2019 w Biuletynie Informacji Publicznej Województwa Małopolskiego zostało opublikowane zawiadomienie. Informuje o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie zmiany pozwolenia na przetwarzanie ponad 10 ton odpadów niebezpiecznych na dobę przez firmę Mo-Bruk S.A. z gminy Korzenna.

Postępowanie zostało wszczęte na wniosek przedsiębiorcy, który ubiega się o pozwolenie na przetwarzanie ponad 10 ton odpadów niebezpiecznych na dobę. Gmina Korzenna opublikowała tę informację w gablocie przed urzędem gminy.

Tylko do 15 stycznia 2020 r. można zapoznać się z niezbędną dokumentacją sprawy oraz składać uwagi i wnioski w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Agendzie Zamiejscowej w Nowym Sączu, przy ul. Jagiellońskiej 52, pok. 205, w godzinach pracy urzędu, tj. od godziny 8 do 16.

Uwagi i wnioski można także kierować na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Agenda Zamiejscowa w Tarnowie, al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów bądź mailowo na adres: [email protected]

Organem właściwym do wydania przedmiotowej decyzji oraz rozpatrzenia uwag i wniosków jest Marszałek Województwa Małopolskiego.

K.K., [email protected], fot. archiwum SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)