Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
14/02/2018 - 11:35

Limanowa: Co powiat szykuje dla turystów i mieszkańców? Umowy podpisane! [Zdjęcia]

Powiat Limanowski to jeden z najpiękniejszych zakątków regionu Małopolski. Dzięki kolejnym projektom dofinansowanym ze środków unijnych, okolica ta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla odwiedzających. Zobacz, co zmieni się na Limanowszczyźnie!

W Starostwie Powiatowym w Limanowej miało dziś miejsce uroczyste przekazanie umów, zawartych między powiatem limanowskim, a Zarządem Województwa Małopolskiego. Gwarantują one przyznanie dofinansowania z RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Zobacz też: Limanowa: Wybory Samorządowe 2018: który z radnych jest najlepszy?

Co nowego powstanie na Limanowszczyźnie? Nowe szlaki wielofunkcyjne wokół Mogielicy – najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego i szlaków łącznikowych w Limanowej, Słopnicach i Kamienicy, wraz z połączeniem ich z trasą główną VeloDunajec – to przedmiot pierwszej przekazanej dziś umowy. Kolejna to głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej powiatu.

Spotkanie rozpoczął gospodarz, Starosta Limanowski Jan Puchała, który serdecznie powitał zgromadzonych gości. Wśród uczestników byli przedstawiciele samorządu wojewódzkiego: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska oraz członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda i Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń.

- Współpracujemy razem z gminami, tworząc nowe atrakcje z zakresu turystyki i agroturystyki. Dbamy o potrzeby mieszkańców, o czym świadczy m.in umowa o termomodernizacji. Podejmujemy też wiele innych, cennych inicjatyw, dzięki czemu nasz powiat staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dla turystów – podkreślił Jan Puchała Starosta Limanowski

Nie zabrakło również wicestarosty limanowskiego Mieczysława Urygi, przedstawicieli Zarządu Powiatu Limanowskiego Agaty Zięby, Wojciecha Włodarczyka i Jana Więcka oraz wójtów gmin, w partnerstwie z którymi powiat limanowski realizuje nowe projekty: wójta gminy Limanowa Władysława Pazdana, wójta gminy Słopnice Adama Sołtysa, wójta gminy Kamienica Władysława Sadowskiego i burmistrza miasta Limanowa Władysława Biedy.

Zobacz też: Studniówka I LO w Limanowej. Zobacz bal najstarszego liceum! [Zdjęcia]

Cieszę się, że nowe umowy na dofinansowanie projektów, m.in. dotyczące termomodernizacji budynków na terenie powiatu będą mogły się dzisiaj urealnić, ponieważ jest to obecnie jedna z bardzo ważnych kwestii dla Limanowszczyzny – mówiła Urszula Nowogórska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego. Podkreśliła również, że to dzięki staraniom władz powiatu limanowskiego możliwe są inwestycje odpowiadające potrzebom mieszkańców naszego regionu.

Całkowita wartość projektu nowych tras turystycznych, realizowanego przez powiat limanowski to 6 mln 57 tys. 900 zł. Poziom dofinansowania z RPO WM wynosi 65 proc.

Objęte projektem szlaki zostaną włączone do głównych tras rowerowych w Tylmanowej, pośrednio przez istniejące trasy w gminie Ochotnica, z trasą główną VeloDunajec.

Nowe trasy prowadzą przez obszary atrakcyjne przyrodniczo i miejsca o dużym potencjale turystycznym. Dlatego też wszystkie szlaki objęte projektem przewidują udostępnienie ciekawej oferty turystycznej na trasie lub jej okolicach.

Drugi, nowy projekt powiatu limanowskiego dotyczy modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej. Całkowity koszt inwestycji to 7 mln 215 tys. zł, z czego obecne dofinansowanie wynosi 44 proc. W miarę pojawiania się kolejnych wolnych środków, dofinansowanie to może wzrosnąć.

W projekcie w ramach poprawy efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym przewidziana jest modernizacja energetyczna aż 13 budynków użyteczności publicznej z terenu powiatu limanowskiego.

[email protected], Fot. EC  

Limanowa: Co nowego powiat szykuje dla turystów i mieszkańców? Umowy podpisane!
Powiat Limanowski to jeden z najpiękniejszych zakątków regionu Małopolski. Dzięki kolejnym projektom dofinansowanym ze środków unijnych, okolica ta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla odwiedzających. Zobacz, co zmieni się na Limanowszczyźnie!Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu