Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
29/11/2018 - 07:00

Ktoś zwietrzył aferę w sądeckim MPK. Kupili autobusy, które zniknęły po wyborach

- Pojawiły się na placu zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, a potem zniknęły. Czternaście nowych autobusów marki MAN. Jeszcze w październiku były, a potem jak się zmieniła po wyborach władza w ratuszu, przepadły - tak twierdzi mieszkaniec Nowego Sącza, który zaniepokojony zadzwonił do naszej redakcji. Zwietrzył aferę?

Mieszkańcy Nowego Sącza żywo interesują się tym, co się dzieje w mieście. Nic nie umknie ich uwadze. Jeden z naszych czytelników zaniepokoił się tym, że z placu zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji przy ulicy Wyspiańskiego zniknęło czternaście nowych autobusów marki MAN.

Czytaj też Już wiadomo od kogo sądeckie MPK kupi nowe autobusy

- Były i zniknęły, a na ulice nie wyjechały. Dziwna sprawa. Bo się pojawiły za starej władzy w ratuszu, a zniknęły już za nowej. Co się z nimi stało? - pyta mieszkaniec Nowego Sącza.- To jakaś dziwna sprawa.

Sprawdziliśmy. Autobusy rzeczywiście zniknęły, ale nie ma to nic wspólnego ze zmianą władzy w sądeckim ratuszu. Jak wyjaśnia prezes spółki Andrzej Górski, w zajezdni stało czternaście MAN-ów, dostarczonych przez producenta w ramach realizowanego przez miasto projektu pod nazwą  "rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej". W sumie do końca pierwszego kwartału przyszłego roku ma być ich trzydzieści. Pierwsze, dostarczone autobusy nie miały jednak takiego wyposażenia, jakie widniało w warunkach zamówienia.

- Brakowało inteligentnych systemów transportowych, systemów monitoringu i wyposażenia warsztatowego. Dlatego nie mogliśmy dokonać ich odbioru. Zostały więc odesłane do producenta. Kiedy wyposażenie będzie kompletne, wrócą do bazy - wyjaśnia Górski.

Czytaj też Takiej budowli w Sączu nigdy nie było. Pnie się w górę dizajnerski dworzec MPK

Za każdy dzień zwłoki w realizacji kontraktu, firmie MAN Truck & Bus naliczane są kary umowne. Obecnie wynoszą już ponad 1,5 mln. złotych. Wartość całego kontraktu na dostawę trzydziestu autobusów to ponad 33 mln złotych brutto.

[email protected] fot.IM

-  Dziękujemy za przesłanie błędu