Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
16/07/2018 - 17:20

A Krynica zapłaci za wszystkie projekty budżetu obywatelskiego!

W trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego w Krynicy-Zdroju zgłoszono łącznie 9 zadań. Zwyciężył projekt pod nazwą „Zakup pojazdu na potrzeby rozwoju Komunikacji Uzdrowiskowej”. Zgodnie z regułami konkursu projekt ten zostanie zrealizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego w 2019 r. Jednak na tym nie koniec.

Kryniczanie, którzy oddali swoje głosy na inne propozycje nie mają jednak powodów do zmartwienia. Spotkała ich miła niespodzianka. Burmistrz Dariusz Reśko, podjął bowiem bezprecedensową decyzję o zabezpieczeniu środków na realizację pozostałych ośmiu projektów biorących udział w konkursie. Zostaną one sfinansowane w ramach budżetu zasadniczego na 2019 r.

Zobacz także: Budżet Obywatelski rozstrzygnięty. Kryniczanie kupią busa

W ten sposób wszyscy mieszkańcy uzdrowiska, biorący udział w głosowaniu mogą się uważać za zwycięzców. Ich zaangażowanie zostało wzięte pod uwagę i docenione. Takie rozwiązanie to rodzaj premii za motywację do działania, której zadaniem jest podtrzymanie wiary w siłę demokracji.

Gospodarz Krynicy-Zdroju dał tym samym dowód na to, że z należytą uwagą wsłuchuje się w głos mieszkańców, ceniąc każdą społeczną inicjatywę. Burmistrz Dariusz Reśko zadeklarował, że harmonogram realizacji dodatkowych projektów będzie adekwatny do liczby oddanych na nie głosów. Jako pierwszy zostanie zrealizowany projekt pod nazwą „Zrelaksuj się przy Parku Słotwińskim”.

(KS) tabela www.krynica.budzet-obywatelski.orgDziękujemy za przesłanie błędu