Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
24/08/2020 - 11:35

Krynica: remontują ulicę Słotwińską. Działa sygnalizacja świetlna

Krynica otrzymała promesę w wys. ponad 800 tyś złotych na remont ulicy Słotwińskiej. Dzięki temu rozpoczęły się prace remontowe na kilometrowej, mocno zniszczonej nawierzchni. Uwaga kierowcy, na drodze wprowadzona jest sygnalizacja świetlna.

Ulica Słotwińska jest jedną z ważniejszych ulic w Krynicy-Zdroju. To drogą dojazdowa do zabytkowej cerkwi, kompleksów narciarskich, a także wieży widokowej. Doprowadza to do wzmożonego ruchu samochodowego zarówno zimą, jak i latem.

Droga wymagała pilnego remontu na całej długości. Poza tym konieczne jest zabezpieczenia skarp, bezpośrednio graniczących z płynącym wzdłuż ulicy potokiem. 

Krynica otrzymała dofinansowanie na remont dróg z Funduszu Dróg Samorządowych, w wysokości przekraczającej 833 tysiące złotych. Ta kwota to 50 procent wartości inwestycji opiewającej na 1 mln 767 tys. zł.

Gmina dołożyła taką samą kwotę i przeprowadza generalny remont ulicy Słotwińskiej, który powinien być zrealizowany do października tego roku. Uwaga kierujący pojazdami, w okresie prac remontowych  wprowadzona została sygnalizacja świetlna. 

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)