Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
23/11/2020 - 17:40

Krynica: pojawia się światełko w tunelu dla branży narciarskiej

Pojawia się światełko w tunelu i stoki narciarskie będą otwarte w sezonie 2020/2021, co cieszy właścicieli wyciągów, wypożyczalni nart, instruktorów w Krynicy. Dzisiaj odbyły się konsultacje wicepremiera Jarosława Gowina z udziałem branży narciarskiej.

Zoabcz też: Krynica skazana na śmierć?

Ośrodki narciarskie w Krynicy i Tyliczu zaczęły w sobotę naśnieżanie, a rząd w tym samym czasie ogłosił decyzję o skumulowaniu ferii zimowych dla wszystkich województw, od 4 do 17 stycznia, bez możliwości organizacji wyjazdów. W dodatku zamknięte mają pozostać hotele i gastronomia. 

Wytyczne reżimu sanitarnego, zapewniającego bezpieczeństwo turystów i pracowników stoków narciarskich to temat dzisiejszych (23 listopada) konsultacji wicepremiera Jarosława Gowina  z udziałem m.in: posła Andrzeja Gut-Mostowego (Porozumienie). 

Na twitterze pojawił się wpis wicepremiera Jarosława Gowina (Porozumienie) o treści:-"W dobrych, rzeczowych rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze dziś skonsultujemy z @GIS_gov. Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy". 

W Zakopanem dziś w południe odbyła się też konferencja prasowa posłanki (PO) Jagny Marczułajtis-Walczak, która w otwarciu branży narciarskiej liczy na wsparcie prezydenta Andrzeja Dudy, miłośnika narciarstwa.

Posłanka wyraziła też niepokój, że jeśli stoki w polskich ośrodkach narciarskich pozostaną zamknięte, narciarze wyjadą w Alpy. Kraje takie, jak Austria czy Włochy, jak powiedziała, planują otwarcie stacji narciarskich 6 grudnia. (MK) fot. MK

Krynica: pojawia się światełko w tunelu dla branży narciarskiej
W górach, nocą z piątku na sobotę temperatura spadła poniżej zera, na stokach Tylicza i na szczycie Jaworzynie Krynickiej pojawiły się armatki śnieżne. Stacje narciarskie zaczęły sztuczne naśnieżanie. Jednak sezon zimowy 2020/2021 zapowiada się inny niż poprzednie.


Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny - katalog