Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
19/10/2018 - 11:15

Krynica: mieszkania na wynajem. Kogo na to stać?

Mieszkania na wynajem na dłuższy okres, w Krynicy- Zdroju są na wagę złota i często poza zasięgiem wielu osób. Praktycznie nie ma tych najmniejszych tj. kawalerek (w starszych blokach czy kamienicach), liczących od 28-32 metrów kwadratowych. Jeśli już pojawi się oferta od 500-600 złotych, jest na pniu rozchwytywana.

Ceny za wynajem małej kawalerki (28 - 32 metry),  w nowoczesnych apartamentowcach kształtują się  900 – 1200 zł.  Do tego dochodzi czynsz i opłaty za media (gaz, prąd, woda) oraz najczęściej co najmniej trzymiesięczna kaucja, wynosząca od 1500 do 3000 złotych.

W tych nowych mieszkaniach takie urządzenia, jak kuchenka do gotowania, bojlery do ogrzewania wody są najczęściej zasilane prądem, który jest o wiele droższy od gazu.

W sumie cały koszt wynajmu kawalerki w apartamentowcu  waha się od 1500 – 1800  złotych na miesiąc.

Cena wzrasta wraz z przyrostem metrów kwadratowych. Dwupokojowe mieszkanie, 42-metrowe to wydatek (samego wynajmu) od 1000 - 1500 zł (plus czynsz i media według zużycia),  w zależności od jego standardu, wyposażenia i lokalizacji.  Te w samym centrum miasta lub na jego obrzeżach, ale z pięknymi widokami są najdroższe.

Mieszkanie 60-metrowe, trzypokojowe, to już koszt 1800 zł (odstępne), plus czynsz 700 zł  oraz media.

Kto wynajmuje mieszkania w apartamentowcach? Najczęściej są to turyści, którzy przyjeżdżają do Krynicy zimą na narty. Koszt takiego krótkotrwałego wynajmu zależy od lokalizacji, metrażu oraz standardu – czy to jest w centrum, z widokiem na góry czy przy głównej ulicy. Taki tryb najmu jest najbardziej opłacalny dla właściciela lokalu.

(MKA) fot. aut. ilustracyjne

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach