Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
22/08/2018 - 12:30

Komu budują wodociąg i kanalizację za ponad 42 miliony

Bobowa, Lipinki, Rozdziele, Kryg, Uście Gorlickie, te miejscowości po wielu latach doczekają się budowy wodociągu i kanalizacji. Szykuje się potężna inwestycja za grube miliony.

To przede wszystkim dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy już nie będą skazani tylko na przydomowe studnie i szamba. To także inwestycja w ochronę środowiska chętnie odwiedzanego przez turystów Beskidu Niskiego.

Czytaj też  Zamieniają im wreszcie szamba na kanalizację

Kto doczeka się wodociągu i kanalizacji? Lipinki, Rozdziele i Kryg. Sieć w tych miejscowościach będzie liczyć jedenaście kilometrów. Z kolei w Uściu Gorlickim powstanie ponad 26 km sieci, a także trzy ujęcia wód i stacja uzdatniania. Przebudowa czeka też istniejącą sieć wodociągową w Bobowej. To nie wszystko. Rozbudowana zostanie również oczyszczalnia ścieków w Siedliskach, która zyska przepustowość  1070 metrów sześciennych  dziennie.

Czytaj też Oczyszczalnia w Łącku ledwie dyszy. Czeka ją lifting za grube miliony

Z kolei w Moszczenicy zaplanowano budowę sieci wodociągowej o długości prawie 33 km i kanalizacji o długości ponad 7 km. Zmiany zajdą także w gminie Sękowa, gdzie pojawi się dodatkowe 2,6 km sieci wodociągowej, ale powstanie tam również ujęcie wody i stacja uzdatniania. Rozbudowa czeka natomiast oczyszczalnię ścieków (do 180 m3 dziennie).

Inwestycyjna, kanalizacyjna ofensywa w powiecie gorlickim ma kosztować blisko 43 miliony złotych.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)