Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
31/10/2023 - 23:00

Kolejowa zakopianka w przebudowie. Zdążą z zakończeniem prac do końca roku?

Trwa ostatni już etap modernizacji kolejowej zakopianki. W ramach prac wymieniane są tory i nasypy kolejowe, w tym także w stolicy Tatr, w Zakopanem.

Trwa ostatni już etap modernizacji kolejowej zakopianki. W ramach prac wymieniane są tory i nasypy kolejowe.

W czasie zamknięcia ruchu pociągów modernizowane są również stacje kolejowe w Szaflarach, Poroninie, Nowym Targu i Zakopanem. W Poroninie powstaje przejście podziemne pod torami, które ułatwi poruszanie się pieszym.

czytaj też: Zakopiański Dworzec Autobusowy - otwarty. Powrócił do lokalizacji na Chramcówkach

Pod Giewontem przebudowywane jest całe torowisko, które obniżono o metr. Podróżnym będzie teraz łatwiej wsiadać do wagonów.

czytaj też: Zakopane: powracają pociągi, ale stacja kolejowa w przebudowie

Zakończenie prac na kolejowej zakopiance zaplanowane jest w grudniu 2023 roku. Dzięki inwestycji PLK SA skróci się czas podróży z Krakowa do Zakopanego do 2 godzin i 15 minut.

Modernizacja kolejowej zakopianki prowadzona jest w ramach projektu - „Prace na liniach nr 97, 98, 99, na odcinku Skawina - Sucha Beskidzka - Chabówka – Zakopane”. 

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. PKP PLK przeznaczyło na to zadanie przeszło 1,1 mld zł netto. (MK), fot. (MK), PKP PLK (mapa). Dziękujemy za przesłanie błędu