Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
20/04/2022 - 23:45

Kolejka gondolowa i wieża widokowa na Malniku w Muszynie, jak postępują prace?

Muszyna uzyskała pozytywną opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie budowy kolejki gondolowej na Malnik. W opracowaniu jest teraz wstępne studium wykonalności ekonomiczno-finansowej tej inwestycji. Natomiast w starostwie trwa procedura związana z wydaniem pozwolenia na budowę wieży widokowej.

Trwają prace związane z przygotowaniem budowy kolejki gondolowej na Malnik w Muszynie. Opracowano studium realizacji inwestycji, materiały geodezyjne oraz opracowanie środowiskowe.

Gmina uzyskała pozytywną opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i zmienia studium zagospodarowania przestrzennego. W opracowaniu jest następny dokument niezbędny do realizacji inwestycji, czyli wstępne studium wykonalności ekonomiczno-finansowej budowy kolei gondolowej.

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu trwa procedura związana z wydaniem pozwolenia na budowę wieży widokowej na Malnik. Drewniana konstrukcja zostanie zlokalizowana w sąsiedztwie przebiegających tu szlaków turystycznych.

Budowla będzie wyposażona w kamerę internetową, zasilaną hybrydowo (mikroinstalacja złożona z turbiny wiatrowej i panelu fotowoltaicznego), plansze z panoramami i opisami poszczególnych widoków.

Malnik (726 m.n.p.m) jest szczytem górskim w zachodniej części Gór Leluchowskich. Grzbietem prowadzi szlak turystyczny. Ze wzgórza roztacza się przepiękna panorama na uzdrowisko, Wielką Pustą, Radziejową, a w pogodne dni można stąd dostrzec Tatry Wysokie i Bielskie.

Na realizację inwestycji miasto pozyskało środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, przeznaczonych na wsparcie gmin górskich. (MK) fot. (MK), wizualizacja UMiG Muszyna Dziękujemy za przesłanie błędu