Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
25/12/2017 - 13:15

Kocie planty nadal będą leżeć odłogiem, nie ma też pieniędzy dla Przetakówiki

Choć w lutym 2017 roku wszystko wyglądało bardzo optymistycznie, to już na koniec 2017 roku okazało się, że Urząd Miasta nie ma zamiaru robić siłowni na kocich plantach. W budżecie na 2018 rok nie ma na to środków. Podobnie jest w przypadku placu zabaw i kolejnej siłowni pod chmurką na Przetakówce.

Po raz pierwszy radny Mieczysław Kaczwiński zaapelował o zagospodarowanie kocich plan w lutym 2017 roku. W ślad za sugestiami mieszkańców osiedla Szujskiego zaproponował, by zrobić tu siłownię pod chmurką. Miejsce jest popularne, dogodne i mogłoby służyć też mieszkańcom Wólek. Gdyby jeszcze je obsadzić drzewami, założyć monitoring, to okazałoby się, że sądeczanie zyskaliby świetne miejsce do wypoczynku dla całych rodzin.

Zobacz też: Nasze interwencje: syf, kiła i mogiła a nie planty

- Przedmiotowa lokalizacja została przekazana do rozpatrzenia pod względem technicznym do Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta – zadeklarował wtedy wiceprezydent Jerzy Gwiżdż. I na tym do listopada stanęło.

Kaczwiński postanowił do tematu wrócić. Znów interpelował na sesji i ku ogromnemu rozczarowaniu dostał odpowiedź – również od Gwiżdża – że miasto nie przewiduje realizacji tej inwestycji w 2018 roku.

Rozczarowaniem skończyły się też apele radnego Grzegorza Fecko, który w imieniu mieszkańców osiedla Przetakówka prosił o wybudowanie tu na nowo placu zabaw dla dzieci. Poprzedni został całkowicie zdewastowany przede wszystkim dlatego, że urządzony był w odludnym miejscu i tak naprawdę przez większą część czasu służył jako miejsce libacji a nie zabaw.

Zobacz też: Sądecka Orla Perć – Nowy Sącz ma nowy park na Przetakówce

Radny w porozumieniu z mieszkańcami zaproponował dwie nowe lokalizacje. Pierwsza, to trójkątny plac między siedziba Straży Pożarnej przy Witosa a Łubinką, która z racji bliskości ratowników a przede wszystkim ich monitoringu gwarantowałaby spokój i zniechęciła potencjalnych wandali do niszczenia terenu. Kolejny ważki argument, to bliskość ścieżki pieszo-rowerowej. Plac mógłby tym samym służyć jako miejsce dla wypoczynku, dla rodzin z całego miasta podobnie jak to ma miejsce przy Al. Piłsudskiego.

Jako drugie miejsce, na którym mogłaby powstać enklawa dla dzieci mieszkańcy Przetakówki wskazali wolny, oświetlony plac przy ulicy Głowackiego. Ten teren też jest bardzo blisko Łubinki i innych terenów rekreacyjnych.

Jaka była odpowiedź władz miasta? – (…) w przyszłorocznym budżecie nie ma środków finansowych na budowę nowych siłowni pod chmurką i placów zabaw jak i doposażenie istniejących, stąd wykonanie powyższego zadania jest niemożliwe – poinformował w odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Jerzy Gwiżdż.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI