Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 3 czerwca. Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary
21/05/2020 - 16:35

Kiedy odmrożą imprezy w Nowym Sączu? Padają pierwsze terminy

To oni, podobnie jak branża turystyczna, padli ofiarą koronawirusa. Odkąd wybuchła epidemia, firmy zajmujące się organizacją koncertów, festiwali, konferencji czy targów nie zarobiły ani grosza. Hotele i restauracje powoli wracają do życia, oni są ciągle „zamrożeni”. Czy możliwe, że ruszą z początkiem czerwca?

Branża eventowa, hotele nastawione na obsługę klientów biznesowych, organizatorzy konferencji i targów ciągle czekają na zielone światło. Czy pojawiła się nadzieja, że branża, która od momentu wybuchu epidemii nie zarabia ani grosza, wreszcie wróci do życia?  

Czytaj też Wałki na brzuchu i deprecha w Nowym Sączu. Kiedy otworzą siłownie! Jest już

Jadwiga Emilewicz była w środę gościem TVP3 Rzeszów. Zapytana  o powrót imprez masowych przyznała, że przedmiotem konsultacji z organizatorami są wydarzania,  w których jednocześnie może brać ograniczona ilość osób.

- Wytyczne powstają w ścisłej współpracy z branżami. Prowadzimy prace między innymi  z turystyką biznesową - ważną gałęzią gospodarki w wielu miastach. Być może jeszcze przed wakacjami wydarzenia do 50 osób będą mogły być realizowane -  mówiła minister rozwoju.

Czytaj też Sądeckie salony fryzjerskie wreszcie otwarte. Tak działają „po nowemu”[WIDEO] 

O szczegółach Emilewicz  mówić nie chciała mówić, ale nie wykluczyła, ze takie imprezy jak konferencje szkolenia czy warsztaty, powrócą jeszcze przed wakacjami.

[email protected] fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu