Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 3 kwietnia. Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
17/12/2018 - 15:55

Już wiadomo kiedy wbiją łopaty pod budowę łącznika sądeckich obwodnic

Jak domek z kart runęła obietnica, że z końcem roku kierowcy pojadą nowym mostem heleńskim. Ludzie, którzy codziennie tkwią w korkach klną na czym świat stoi. Czy po tej katastrofie związanej z terminem zakończenia inwestycji uwierzą, że wbicie łopaty pod budowę łącznika sądeckich obwodnic nastąpi pod koniec przyszłego roku? Takie są wstępne deklaracje.

Mieszkańcy Nowego Sącza i gminy Chełmiec, dla których codzienna przeprawa przez Dunajec zamieniła się w gehennę, przestali wierzyć w to, że można dotrzymać terminów zakończenia inwestycji.

- Obiecują, a potem nawet nie potrafią się przyznać, że sprawę zawalili. Mogli od razu powiedzieć, że nie zdążą - mówi Maciej Basiaga z Nowego Sącza, który codziennie dojeżdża do pracy w Chełmcu. - Nikomu już w te inwestycyjne zapewnienia nie wierzę - mówi i macha ręką.

Czytaj też Plotka w szynobusie. Jest obsuwa w budowie mostu heleńskiego. Ile w tym prawdy?

A na liście owych "inwestycyjnych zapewnień" właśnie pojawiły się nowe wieści o równie wyczekiwanej jak most heleński budowie łącznika sądeckich obwodnic,  północnej i zachodniej. Żeby jednak spełniały swoją rolę i pozwoliły na wyprowadzenie ruchu z miasta, trzeba je połączyć. Brakuje dokładnie 1800 metrów.

- W połowie stycznia zostaną otwarte oferty na przetargi. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, wbicie łopaty może nastąpić pod koniec przyszłego roku - poinformował dziś poseł Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Janczyk, który zapewnia, że w tej sprawie trzyma rękę na pulsie, ale zaraz z jego ust pada zastrzeżenie.

Czytaj też Sądecki łącznik obwodnic czyli 1800 metrów do szczęścia

- To inwestycja w trybie zaprojektuj i wybuduj i wszystko teraz zależy od tego, czy oferenci będą się odwoływać, czy też nie.  

Obwodnica  Chełmca będzie fragmentem DK nr 28 na odcinku Zator - Nowy Sącz - Przemyśl - granica państwa i jednocześnie częścią północnego obejścia Nowego Sącza. zostanie zbudowana pomiędzy dwoma istniejącymi rondami- na drodze krajowej nr 28 (ul. Limanowska w Chełmcu) oraz na drodze powiatowej nr 25219 (ul.  Marcinkowicka w Chełmcu)

Inwestycja obejmuje między innymi rozbudowę ronda na połączeniu DK28 z drogą powiatową nr 25219 w ciągu ulicy Marcinkowickiej, budowę dojazdów i  infrastruktury dla pieszych.

[email protected] fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu