Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
19/12/2017 - 07:55

Już prawie przerobili stary internat na nową wypasioną szkołę

Trwa przebudowa dawnego internatu w Grybowie na potrzeby Liceum Ogólnokształcącego. Prace postępują zgodnie z planem i w marcu przyszłego roku budynek i hala sportowa powinny być gotowe. Nie jest wykluczone, że młodzież będzie pisała maturę w 2018 roku już w nowych pomieszczeniach.

- Budynku, w którym obecnie znajduje się Liceum Ogólnokształcące w Grybowie i który wystawiliśmy na sprzedaż nie można dostosować do wciąż rosnących potrzeb liceum – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Obiekt liczy wiele lat i nie ma sali sportowej. Chcąc zapewnić uczniom jak najlepsze warunki nauki i rozwoju, podjęliśmy decyzję o budowie nowej szkoły, która będzie łączyła te dwa elementy.

Czytaj też Poszło o miliony. Starosta nowosądecki Marek Pławiak kontra burmistrz Grybowa Paweł Fyda

Powierzchnia użytkowa nowego budynku, który ma trzy kondygnacje to blisko 3 tys. metrów kwadratowych. Umowny termin zakończenia robót, które nie obejmują wielofunkcyjnego boiska sportowego oraz podstawowego wyposażenia (meble, pomoce naukowe itp.) to marzec 2018 r.Koszt inwestycji to ponad  9 mln złotych, w tym część sportowa kosztuje ponad 3 mln. 

- Inwestycja obejmuje część dydaktyczną i sportową – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. - W obiekcie powstanie między innymi 10 nowoczesnych sal lekcyjnych, trzy pracownie językowe, pracownia matematyczna, dwa pokoje pracy indywidualnej nauczycieli, część administracyjna i sala gimnastyczna z pomieszczeniami towarzyszącymi.

Czytaj też Sądeckie starostwo się wyprzedaje. Jakie budynki i gdzie idą pod młotek?

Budowa nowej siedziby grybowskiego liceum, to jedna z dwóch największych inwestycji prowadzonych obecnie przez powiat nowosądecki. Druga to rozbudowa Szpitala Powiatowego w Krynicy-Zdroju.

(oprac. Jmik) źródło:  Starostwo Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020