Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 marca. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
17/02/2021 - 15:40

Jest u nas taki plac budowy. To będzie, przeszklone cudo [ZDJĘCIA,WIZUALIZACJA]

Takiego supernowoczesnego budynku, który rośnie w centrum wsi, może pozazdrościć pewnie niejedno duże miasto. W Łącku pną się w górę mury Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej. To ma być obiekt na miarę dwudziestego pierwszego wieku, który już niedługo będzie tętnić życiem.

Sala kinowo-teatralna na blisko trzysta miejsc, szkoła muzyczna,  biblioteka, świetlica, sale dla orkiestry dętej i regionalnych zespołów,  to wszystko w jednym supernowoczesnym budynku. W Łącku pną się w górę mury Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej. Takiej inwestycji w gminie jeszcze nie było.

- To ma być uporządkowanie naszej przestrzeni regionalnej, kulturalnej i społecznej. Będzie się tam mieścić to wszystko nad czym trzyma pieczę gminny ośrodek kultury – mówi wójt gminy Jan Dziedzina, który dodaje, że będzie to także miejsce wyjątkowe, jakiego w Polsce jeszcze nie było. 

Czytaj też Schodołazy i lokalna sieć internetowa. Wójt Dziedzina inwestuje w szkoły

-  Chcielibyśmy doprowadzić do powstania centrum myśli i regionalnej tradycji sadowniczej. Byłoby to nie tylko coś na kształt muzeum, ale także miejsce, w którym można organizować sympozja i konferencje.

Na razie Centrum można podziwiać na wizualizacji. Konstrukcja budynku ma się opierać na czterech kondygnacjach – w tym jednej podziemnej, gdzie znajdą się szatnie dla uczniów szkoły muzycznej, a także w pomieszczenia techniczne.

Na parterze będzie się mieścić informacja turystyczna, kawiarnia, sala wystawiennicza, pomieszczenia na zajęcia warsztatowe i artystyczne, a także mediateka. Pierwsze piętro zajmą pomieszczenia domu kultury, drugie,  sale lekcyjne szkoły muzycznej.

Czytaj też Dają gminom 100 milionów na czyste powietrze. Na co pójdą te pieniądze? 

-Na razie prace postępują zgodnie z harmonogramem, choć oczywiście trzeba mieć na względzie pogodę, zwłaszcza mrozy – mówi Jan Dziedzina.-  Stan surowy ma być gotowy już we wrześniu. Teraz podpisaliśmy umowę na wykonanie elewacji, w przyszłym tygodniu sfinalizujemy umowę na montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Za kilka dni będzie otwarcie ofert firm zajmujących  się robotami wykończeniowymi.

Łąckie Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej powstaje obok hali widowiskowo-sportowej. Kilkadziesiąt metrów wyżej znajduje się amfiteatr na Jeżowej, jest też dużo miejsca do parkowania. To wszystko – podkreśla wójt – otwiera przed gminą nowe możliwości. 

- Będziemy mogli nie tylko organizować nasze sztandarowe imprezy, takie jak Święto Kwitnącej Jabłoni czy Owocobrania, ale różne przedsięwzięcia, o szerszym ponadregionalnym charakterze. Pole do popisu jest bardzo szerokie – mówi Jan Dziedzina.

Koszt całej inwestycji to ponad 31 mln złotych. (jagienka.michalik@sadeczani.info)

W Łącku pną się w górę mury Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej
To ma być obiekt na miarę dwudziestego pierwszego wieku


Dziękujemy za przesłanie błędu