Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
25/04/2019 - 06:05

Jak zamienić ponad 16 milionów w dziesięć hektarów parku z polem golfowym

Alejki, ścieżki dla pieszych i rowerzystów, sensoryczne altany, nawet pole golfowe, a to wszystko będzie tonąć w morzu zieleni na powierzchni dziesięciu hektarów. Tak po rewitalizacji ma wyglądać park miejski w Limanowej.

Nowy dom kultury, przebudowa rynku, trzypoziomowy parking… inwestycje w Limanowej sypią się jak z rękawa i to jeszcze nie koniec. Teraz mieszkańcy miasteczka doczekają się rewitalizacji parku.

- Obecnie to niecałe dwa hektary wokół Muzeum Ziemi Limanowskiej. Po zagospodarowaniu brzegów potoku Jabłonieckiego park będzie zajmował powierzchnię dziesięciu hektarów – mówi burmistrz Władysław Bieda.

Czytaj też Są u nas tacy szczęściarze. Zbudują im trzypoziomowy parking za 10 milionów

Wedle koncepcji projektantów zrewitalizowany park ma zyskać ciekawą aranżację z nowym układem komunikacyjnym i elementami małej architektury.  Zostanie podzielony na trzy strefy. Pierwsza z nich, z zielenią charakterystyczną dla otoczenia dziewiętnastowiecznych dworów,  będzie przeznaczona do towarzyskich spotkań, do kontemplacji i słuchania muzyki.

Druga strefa ma służyć rekreacji, stąd pomysł na pumptrack, plac zabaw, stoły tenisowe, siłownię pod chmurką, trampoliny, także boisko, ścieżkę leśną z tarasami widokowymi, stok saneczkowy a nawet pole golfowe i psi park.

czytaj też Rozkopią im rynek. Żeby było piękniej, musi być gorzej

Trzecia, z elementami małej architektury, ma pełnić funkcje edukacyjne ze specjalnie dobranymi gatunkami roślin.  Jak zapowiada burmistrz Limanowej, w nowym parku będą nie tylko alejki dla tych, którzy lubią spacerować wśród zieleni. Nie zabraknie też ścieżek dla cyklistów.

Kiedy rozpocznie się inwestycja?

- Na ukończeniu są prace projektowe – mówi Bieda. - Teraz wykonawca będzie występował o pozwolenie na te elementy inwestycji, które wymagają pozwolenia na budowę.

Rewitalizacja limanowskiego parku, który będzie gotowy jesienią przyszłego roku,  ma kosztować 16,5 mln złotych.

[email protected] fot. UM Limanowa

Miejski park w Limanowej zmieni się nie do poznania. To będzie full wypas na 10 hektarach
galeria


Dziękujemy za przesłanie błędu