Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
08/02/2022 - 10:05

Jak oni to robią na wodzie! Tak się wyburza stary most w Kurowie. [ZDJĘCIA]

Niewiele już zostało ze starego mostu w Kurowie, który blisko osiemdziesiąt lat spinał dwa brzegi Dunajca. Metr po metrze wyburzają go ogromne koparki, zainstalowane na specjalnej, osadzonej w korycie rzeki platformie.

Czytaj też Dobili targu na budowę mostu. Postawią łukową przeprawę za ponad 12 milionów 

Niewiele zostało ze starego mostu w Kurowie,  zastąpiła nowa, wantowa przeprawa, (którą zresztą zobaczymy tylko za dnia, bo nocą tonie w mroku rozświetlanym jedynie reflektorami aut). Stara, przez blisko osiemdziesiąt lat spinała dwa brzegi Dunajca. Teraz to już prawie tylko gruz. Metr po metrze wyburzają most ogromne koparki, zainstalowanej na specjalnej, osadzonej w korycie rzeki platformie.

Szybko idzie budowa giantycznego centrum sportu rzut beretem od Sącza [ZDJĘCIA] 

- Teraz rozbierana jest płyta mostu, dźwigary i podpory – wyjaśnia Iwona Mikrut, z biura prasowego małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Krajowych Autostrad. Po zbudowanym w 1943 roku moście został jedynie przyczółek od strony Brzeska, który ma się zamienić w atrakcję turystyczną. Będzie tam punkt widokowy. Fachowcy już zabrali się za jego budowę.([email protected]) Fot.GDKiA

Tak się wyburza stary most w Kurowie
Niewiele już zostało ze starego mostu w Kurowie, który blisko osiemdziesiąt lat spinał dwa brzegi Dunajca


Dziękujemy za przesłanie błędu