Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
18/10/2018 - 12:35

Jak dopieścić cyklistę za 160 tysięcy złotych na ścieżce rowerowej

Turystyka rowerowa stała się wielkim małopolskim hitem. W sposób szczególny cykliści upodobali sobie Sądecczyznę, gdzie oprócz przyjemności jazdy na dwóch kółkach, można chłonąć uroki krajobrazu. Rowerzyści są jednak coraz bardziej wymagający i oprócz dobrej trasy potrzebują też odpowiedniej infrastruktury, miejsca, gdzie można odpocząć i zorganizować na przykład mały piknik. Taki zakątek powstanie nad Dunajcem w Jazowsku.

Czy turystyka rowerowa może się stać markowym produktem Sądecczyzny? Cykliści walą do nas drzwiami i oknami. Z małopolskich statystyk wynika, że przez trasy Velo przejeżdża średnio 35 tysięcy rowerzystów miesięcznie. Z szacunków wynika, że z każdym kolejnym miesiącem liczba ta będzie rosła, ponieważ systematycznie przybywa tras dla miłośników dwóch kółek.

Czytaj też Wreszcie jest. Kolejna, nowiuteńka ścieżka rowerowa nad Dunajcem

Turyści mają jednak coraz większe wymagania i oczekiwania. Trzeba ich dopieścić. Oprócz dobrej trasy potrzebują też odpowiedniej infrastruktury, miejsca, gdzie można odpocząć i zorganizować na przykład mały piknik.  

Taki zakątek powstanie nad Dunajcem w Jazowsku, w gminie Łącko, obok stadionu Orlika. To będzie zadaszona wiata z ławeczkami i stołami. Obok zostaną zamontowane stojaki rowerowe, stacjonarny grill oraz przenośna toaleta. Całość oświetlą latarnie. Będą też tablice informacyjne z mapą turystyczną, która pozwoli sprawdzić, na jakim etapie trasy znajdują się podróżujący cykliści.

Czytaj też Co im strzeliło do głowy? Zatopili w Nowym Sączu dziwne liczydła w asfalcie

Wartość inwestycji, według kosztorysu przygotowanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie to 160 tys. złotych.Dziękujemy za przesłanie błędu