Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
01/05/2021 - 08:50

Inwestycyjny boom w powiecie nowosądeckim. Lista szczęśliwców z nowymi drogami

Zasilony pieniędzmi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powiatowy samorząd zabrał się za remonty i naprawy jezdni oraz budowę chodników. Lista inwestycji jest długa. Gdzie będzie można pomknąć autem po równiutkiej jak stolnica nawierzchni?

W Nowym Sączu straszą dziury w jezdniach, a w okolicznych gminach coraz więcej jest dróg równiuteńkich jak stolnica. Teraz przybędą nam kolejne, wyremontowane kilometry.  Będą też nowe chodniki.  Powiatowy samorząd, który dostał zastrzyk pieniędzy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg  szykuje się do kolejnych inwestycji. Lista  jest długa.

Jak informuje starostwo,  już zostały zakończone postępowania przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej budowy przepustu w ciągu drogi powiatowej Tęgoborze - Chomranice wraz z dojazdami. Wartość umowy to ponad  43 tys. złotych. 

Klepnięta jest też budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Nawojowa – Żeleźnikowa Wielka – Łazy Biegonickie na długości 470 m. Wartość podpisanej umowy z firmą, która inwestycje zrealizuje, to  ponad 500 tys. zł.

Czytaj też Rośnie w oczach potężna budowla pod Sączem. Gdzie ten koronakryzys? [ZDJĘCIA] 

Przebudowy doczeka się też droga  powiatowa Wytrzyszczka  Tropie  Bartkowa Posadowa na długości 720 m. Koszy remontu to blisko 6o tys. złotych. Nowa nawierzchnia pojawi się również  na trasie powiatowej Krynica: ul. Pułaskiego  Tylicz na długości 1,650 m. Wartość umowy podpisanej z wykonawca opiewa na nieco ponad  134  tys.

Na inwestycyjnej liście  jest też droga powiatowa Łososina Dolna - Ujanowice - Młynne. Remont zostanie przeprowadzony na odcinku   ponad 3 kilometrów co ma kosztować  80 tys. Nowym asfaltem na odcinku ponad 3 km  pomkną auta na trasie Nowy Sącz - Wojnarowa - Wilczyska o łącznej długości 3,410 m.

Jest też lista inwestycji w trakcie procedury przetargowej.  To przejścia  dla pieszych wraz z robotami towarzyszącymi w Żeleźnikowej Wielkiej, Łącku i Małej Wsi, przebudowa drogi powiatowej Ptaszkowa - Ptaszkowa wraz z przebudową skrzyżowania z drogą powiatową. W planach jest też budowa chodnika wraz z odwodnieniem na długości 917 m drogi powiatowej Nowy Sącz - Florynka w miejscowości Królowa Górna.

Czytaj też Rewelacja! Tak ma wyglądać linia Podłęże-Piekiełko[WIZUALIZACJE] 

Kilka dni temu została zatwierdzona lista wniosków objętych dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na lata 2020-2021. Z kolei na tej liście jest przebudowa drogi powiatowej Ptaszkowa - Ptaszkowa o łącznej długości 807 m  wraz z przebudową skrzyżowania dróg powiatowych w Ptaszkowej. Wartość robót to  blisko 4,1 mln złotych.  

Będzie też remont drogi powiatowej Powroźnik - Tylicz o łącznej długości  nieco 8 km.  Inwestycja obejmuje  też remont  siedmiu mostów: w Powroźniku, Wojkowej i  Tyliczu.  Te inwestycje mają kosztować  ponad 13 mln złotych. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020