Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
07/12/2017 - 14:00

I znowu pierwszy garnitur polityków na Forum u Berdychowskiego

Instytut Studiów Wschodnich Zygmunta Berdychowskiego odpali już jutro kolejną, trzecia już edycję Forum Przemysłowego w Karpaczu, udanego młodszego brata polskiego Davos. Jest ledwie „konferencyjnym maluchem” w porównaniu z krynickim Forum Ekonomicznym, ale z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie i przyciąga duży i średni biznes, zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji, bezpieczeństwo energetyczne, nowoczesne i tradycyjne gałęzie przemysłu, to tylko niektóre zagadnienia jakie staną się przedmiotem debaty trzeciej już edycji Forum Przemysłowego w Karpaczu. Tegoroczna konferencja  startuje 8 grudnia i potrwa trzy dni.

Konferencja, która przyciąga najważniejszych przedstawicieli polskiego i europejskiego przemysłu jest okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego, takich jak reindustrializacja, ale również dotyczy szeroko pojętego przemysłu czasu wolnego, a więc między innymi turystyki, kultury, rozrywki.

Czytaj też To możliwe?Biznesowe rekiny pomagają rozkręcić biznes małym płotkom?

Mają innowacyjne pomysły i szukają możliwości ich realizacji. Wielu młodych przedsiębiorców, którzy dopiero wystartowali z własnymi firmami szuka biznesowego modelu, który gwarantowałby jej rozwój. Gdzie go znaleźć? Taka szansę daje Forum Przemysłowe w Karpaczu, udany, młodszy brat krynickiego Forum Ekonomicznego.

W tym roku do Karpacza przyjedzie blisko siedmiuset gości reprezentujących duży i średni biznes, zarówno z Polski jak i z zagranicy, także przedstawiciele administracji publicznej, środowisk eksperckich oraz mediów.

Liczne debaty i sesje plenarne będą próbą odpowiedzi na pytania o sposoby wprowadzania w życie ambitnej europejskiej polityki klimatycznej i energetycznej, także o to, jak wzmocnić konkurencyjność europejskiego przemysłu, jak wspierać rodzimy kapitał i rodzinne firmy, jakimi rozwiązaniami wspierać wdrażanie innowacji w przemyśle czy jak najlepiej wykorzystać potencjał intelektualny Europy, w szczególności państw tzw. Nowej Europy? 

Czytaj też Firmy i zawodówki biorą śluby z rozsądku. Mają się z tego rodzić fachowcy. Czy to się może udać  

Udział w dyskusjach wezmą przedstawiciele największych koncernów przemysłowych, parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Tegoroczne Forum Przemysłowe, które potrwa od 8 do 10 grudnia  odbędzie się pod hasłem „Kierunki odbudowy i rozwoju przemysłu w Europie”.

W konferencji wezmą udział wysokiej rangi przedstawiciele polskiego parlamentu oraz rządu, m.in. marszałek Senatu RPStanisław Karczewski, wicemarszałek Sejmu RP Barbara Dolniak, wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, wiceminister cyfryzacji Marek Zagórski, wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek, wiceminister infrastruktury i budownictwaTomasz Żuchowski oraz senator Grzegorz Napieralski.

Dyskutować na temat kierunków rozwoju polskiego oraz europejskiego przemysłu będą także byli premierzy polskiego rządu Jan Krzysztof Bielecki oraz Leszek Miller oraz znani ekonomiści Grzegorz Kołodko i Janusz Steinhoff.

Wśród najważniejszych gości zagranicznych znaleźli się m.in. szef Kancelarii Prezydenta Gruzji Giorgi Abashiszwili,członek Bundestagu Klaus-Peter Schulze, deputowana Parlamentu Macedonii Slavica Shumanska-Miteva orazprzewodniczący Stowarzyszenia na rzecz Inwestycji Zagranicznych Czech Kamil Blažek.

Najważniejsze zagadnienia gospodarcze będą omawiać przedstawiciele polskiego i europejskiego biznesu. Grono dyskutantów jest imponujące. To między innymi  prezes Tauronu Filip Grzegorczyk, główny ekonomista PKN Orlen Adam Czyżewski, prezes zarządu Famur Mirosław Bendzera, prezes Fuel Economy Solution Limited Tim Patterson z Wielkiej Brytanii, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński oraz dyrektor Agencji Promocji Inwestycji Zagranicznych Bośnii i Hercegowiny Gordan Milinić. 

[email protected] fot. archiwum sadeczanin.info







Dziękujemy za przesłanie błędu