Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 3 lutego. Imieniny: Błażeja, Joanny, Telimeny
13/01/2022 - 14:00

Gwiazda telewizji zachwala naszą wiejską gminę. Co ją tak urzekło?

Czołowa gwiazda telewizji promuje naszą niewielką gminę w regionie, robi to z sercem i zupełnie… bezinteresownie. O takim pijarze może marzyć każdy samorząd. To marzenie spełniło się na Limanowszyźnie w gminie Laskowa. W internetowym spocie jej urokami zachwyca się Dorota Gawryluk, która jest twarzą głównego wydania wiadomości w Polsacie.

Tym, że Dorota Gawryluk promuje Laskową i jej okolice, urząd gminy chwali się w mediach społecznościowych, gdzie można zobaczyć trwający ponad dziewięć minut spot, w którym dziennikarska gwiazda  zachwyca się urokami Beskidu Wyspowego i opowiada o jego największych  turystycznych atrakcjach.

Czytaj też Totalna zmiana w życiu Majki Jeżowskiej. Co się takiego wydarzyło?

Jak informuje gmina, Dorota Gawryluk zrobiła to zupełnie bezinteresownie i zajęła się realizacja spotu.  Dlaczego dziennikarska gwiazda promuje akurat Laskową? Bo to jej rodzinna gmina. Pochodzi z Kamionki Małej, gdzie mieszkają jej rodzice. Gawryluk po skończeniu miejscowej podstawówki, wyjechała uczyć się w liceum w stolicy. Potem były studia na Uniwersytecie Warszawskim, a potem wspinanie się po szczeblach dziennikarskiej kariery.

Czytaj też W Warszawie dzielą biedę, prezes Fakro Ryszard Florek w Sączu dzieli bogactwo 

Choć od ponad trzydziestu lat mieszka w Warszawie, chętnie odwiedza swoje rodzinne strony, o czym mówiła podczas  „Wieczornych rozmów Sądeczanina”, cyklicznych spotkań towarzyszących dorocznemu Zjazdowi Sądeczan.

Dorota Gawryluk zdradziła wówczas, że w szkole była co prawda prymuską, ale też potrafiła być niezłym łobuzem. To dlatego zdarzało się, że koledzy, którym potrafiła nieźle zaleźć za skórę, brali na niej odwet. - Z zemsty wrzucali mi za bluzkę żaby, których okropnie się brzydziłam - wspominała ze śmiechem dziennikarka.

Czytaj też Szykuje się wielki awans dla posła Janczyka z gigantycznymi pieniędzmi w tle 

Jaka była w dzieciństwie? Niezwykle ambitna i uzdolniona. Już w podstawówce miała zacięcie dziennikarskie. Wygrany konkurs sprawił, że poszła do liceum w stolicy.  

Na prymusa wyrosła też w środowisku żurnalistów. W 1999 roku miesięcznik Press okrzyknął ją odkryciem dziennikarskim. Gawryluk pracowała między innymi dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, teraz jest szefową informacji w telewizji Polsat i twarzą głównego, wieczornego wydania "Wydarzeń". ([email protected]) fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu