Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 października. Imieniny: Alany, Damiana, Liwii
19/08/2017 - 10:00

Gródek nad Dunajcem rajem wczasowiczów. Zbudują taras i platformę z widokiem na jezioro

Władze Gródka nad Dunajcem planują wielkie inwestycje. Przebudują drogę, będzie więcej miejsc parkingowych, zbudują alejki z platformą widokową oraz budynek z zielonym dachem. Czy Gródek, najbardziej oblegana miejscowość turystyczna, stanie się wizytówką Sądecczyzny?

Pracownia projektowa przygotowała wizualizację planowanych inwestycji. Prace mają być podzielone na trzy etapy.

Zobacz także: Załatwione: Dzięki naszej interwencji naprawili kanalizację w Gródku nad Dunajcem

W ramach pierwszego etapu zostanie rozbudowany budynek, w którym obecnie znajduje się poczta.  Po przebudowie będzie tam także punkt informacji turystycznej oraz  dodatkowy lokal usługowo-handlowy z pełnym zapleczem administracyjnym. Na poddaszu będą pomieszczenia administracyjne gminnego ośrodka kultury z małą salą konferencyjną i tarasem oraz zapleczem socjalnym.

Zostanie także przebudowany zjazd z drogi wojewódzkiej nr 975. Wykonana zostanie alejka piesza, na której końcu będzie platforma widokowa.  Cały teren będzie oświetlony i ogrodzony.

W drugim etapie inwestycji powstanie budynek o charakterze gastronomiczno – handlowym. W nowym obiekcie nie zabraknie miejsca na zaplecze sanitarne, techniczne i magazynowe. Turyści nie będą już narzekali na brak toalet w pobliżu terenów wypoczynkowych

Wielką atrakcją dla wczasowiczów będzie taras, który zaprojektowano jako  „zielony dach”. Z tego miejsca będzie można podziwiać widok na jezioro, plaże i wyspę.

 Trzeci etap inwestycji dotyczy miejsc parkingowych, których w Gródku jest wciąż zbyt mało.

Nie zabraknie także miejsca na organizację koncertów, imprez plenerowych, konkursów, zabaw i wypoczynku. Specjalnie przygotowany plac znajdzie się pomiędzy projektowanymi budynkami a polem namiotowym.

RG [email protected] Fot. UG Gródek nad Dunajcem

Gródek nad Dunajcem - najbardziej wczasowe miejsce Sądecczyzny
Klimaty jak nad morzem - dziesiątki turystów z ręcznikami, na plaży parawany, wokół sklepiki, knajpki, pokoje do wynajęcia, ośrodki wypoczynkowe i smażalnie. Tak wygląda w sezonie Gródek nad Dunajcem - najbardziej wczasowe miejsce Sądecczyzny.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu