Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
13/12/2020 - 18:50

Góra Parkowa wkroczy w XXI wiek. Inwestycja przeciąga się jednak ponad miarę

Górna stacja kolejki linowej w Krynicy-Zdroju nadal jest w przebudowie, podobnie jak sama kolejka. I sądząc po tym, co zastaliśmy dziś na placu budowy, wykonawca raczej nie wyrobi się w pierwotnie zakładanym terminie. Do 15 grudnia zostały jeszcze zaledwie 2 dni a sami zobaczcie, ile jeszcze zostało do zrobienia.

Góra Parkowa wkracza w XXI wiek. Krynicka inwestycja naprawdę robi wrażenie

Górna stacja kolejki linowej w Krynicy-Zdroju to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku nie tylko przyjezdnych z całej Polski, ale również mieszkańców naszego regionu. W tym roku próżno jednak szukać charakterystycznych od kilku lat świątecznych iluminacji. Stacja i teren wokół to jeden wielki plac budowy. 

Zobacz też: Zimno, ciemno a energetycy znów wyłączą prąd. I to nawet na kilka godzin
Na wstępie warto zaznaczyć, że to jedna z najstarszych takich stacji w Polsce, bo pochodzi aż z 1937 roku. Teraz czas na wprowadzenie tego miejsca w XXI wiek. Po remoncie sala restauracyjna będzie miała aż 132 metry kwadratowe, pergola mieszcząca jej część będzie miała szklane, rozsuwane okna. Ale na tym nie koniec - dodatkową atrakcją będą dwa tarasy widokowe o powierzchni prawie 212 metrów kwadratowych również nowocześnie osłonięte od wiatru i opadów. 

Góra Parkowa wkracza w XXI wiek. Krynicka inwestycja naprawdę robi wrażenie

Zobacz też: 180 monet sprzed kilkuset lat! Pasjonaci wykopali skarb w Moszczenicy
Już wiemy, że gospodarz tego miejsca chce wrócić do sięgającej lat 30-tych ubiegłego wieku tradycji organizacji dansingów z prawdziwego zdarzenia.
Wagony kolejki będą wyposażone w system obustronnego wsiadania i wysiadania a kasy przeniesione zostaną do nowej, stylizowanej konstrukcji pod tarasem. A co najważniejsze - obiekt zostanie wyposażony we wszystkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla rodzin, którzy odwiedzają to miejsce z dziećmi w wózkach. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES)

Góra Parkowa wkracza w XXI wiek. Krynicka inwestycja naprawdę robi wrażenie
Górna stacja kolejki linowej w Krynicy-Zdroju nadal jest w przebudowie. I sądząc po tym, co zastaliśmy dziś na placu budowy, wykonawca raczej nie wyrobi się w pierwotnie zakładanym terminie. Do 15 grudnia zostały jeszcze zaledwie 2 dni a sami zobaczcie, ile jeszcze jest do zrobienia.


Dziękujemy za przesłanie błędu