Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
06/10/2017 - 11:40

Gdzie starosty i wójta oko chodniki tuczy?

Chodnik w mieście przy każdej ulicy to niemal norma. W małych miejscowościach o ich budowę trzeba walczyć całymi latami. Ostatnio chodnika doczekali się mieszkańcy Michalczowej i Wronowic w Gminie Łososina Dolna.

W wielu gminach związane z infrastrukturą drogową inwestycje samorządy  realizacją wspólnie z powiatem. Tak jest właśnie w przypadku dwóch miejscowości w Gminie Łososina Dolna, w Michalczowej i Wronowicach, gdzie Marek Pławiak wraz z wójtem Stanisławem Golonką oceniali zaawansowanie prac przy budowie chodnika w Michalczowej i Wronowicach.

- Mieszkańcy już mogą swobodnie poruszać się po tych chodnikach – mówił wójt Stanisław Golonka. – Trwają jeszcze prace wykończeniowe.

Starosta Marek Pławiak podkreśla, że najważniejsza dbałość o bezpieczeństwo.  

- Budujemy chodniki w miejscach, w których występują zagrożenia dla   mieszkańców spowodowane między innymi brakiem poboczy, szybkim ruchem drogowym, brakiem przejść dla pieszych – mówi starosta i dodaje, że dotyczy to szczególnie okolic szkół, kościołów i budynków użyteczności publicznej często odwiedzanych przez mieszkańców.

- Dzięki tym inwestycjom, zarówno w Michalczowej, jak i we Wronowicach dzieci i młodzież spokojnie i bezpiecznie będą mogły dojść do szkoły. Chodniki powstały przy ruchliwych drogach, na których szybko jadące samochody stwarzały wielkie zagrożenie dla pieszych - zauważa Pławiak.


- Nareszcie dzieci będą mogły bezpiecznie dojść do szkoły, a rodzice przestaną się denerwować – mówi Stanisław Zelek

Większość prac została już wykonana, łącznie z zamontowaniem specjalnych barierek ochronnych przy drogach.

(opr. ami) źródło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu

Styczniowy miesięcznik "Sądeczanin"