Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
28/09/2022 - 12:25

Gdzie można kupić węgiel i za ile. Ruszyła porównywarka cen opału

Gdzie można kupić węgiel i za ile, to pytanie spędza sen z powiek tym, którzy jeszcze nie zdołali zaopatrzyć się na zimę w opał. Kupujących i sprzedających ma skojarzyć rządowa porównywarka cen. Od dwóch dni mogą się tam rejestrować przedsiębiorcy, którzy są dostawcami surowca.

Bezpłatna rządowa porównywarka cen cieplo.gov.pl, która ruszyła dwa dni temu ma połączyć  kupujących i sprzedawców wpisanych na listę Pośredniczących Podmiotów Węglowych.

czytaj też Sprowadzili do Sącza węgiel z końca świata. Sprzedaje się na pniu 

Jak to działa?

Serwis zbiera informacje o punktach sprzedaży węgla, jego asortymencie, cenie oraz pochodzeniu. Na portalu cieplo.gov.pl zarejestrowani będą tylko ci przedsiębiorcy, którzy są bezpiecznymi i wiarygodnymi dostawcami. Dzięki portalowi będzie można znaleźć wiarygodnego i rzetelnego dostawcę tego surowca w najbliższej lokalizacji oraz informacje o kosztach zakupu opału – czytamy na rządowej stronie  Cyfryzacja KPRM.

czytaj też To już hit. Sprowadzają tani węgiel z Czech. Jak go kupić, ile kosztuje?

Wedle zapewnień,  treści prezentowane w portalu zostały ustandaryzowane, co umożliwi jego użytkownikom łatwe odnajdywanie potrzebnych informacji bez względu na to, kto je udostępnia. Jest to szczególnie ważne dla osób rzadziej korzystających z internetu lub mających trudności w rozróżnieniu i ocenie wiarygodności oferentów.

czytaj też Sprowadzili do Sącza węgiel z końca świata. Sprzedaje się na pniu 

Gdzie mają najtańszy węgiel

W środę 28 września o godz.11.40  najtańszy opał według wyszukiwarki kosztuje 2 tys. zł za tonę i jest dostępny Przeworsku, w województwie podkarpackim, najdroższy kosztuje  3996 zł. za tonę. Jak na razie informacje dostępne na stronie pochodzą z 73 składów. ([email protected] info) fot.MPDziękujemy za przesłanie błędu