Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
06/07/2017 - 09:05

Gdzie i komu budują dwa kilometry bezpieczeństwa?

Na ten chodnik wzdłuż drogi powiatowej mieszkańcy Siennej w gminie Gródek nad Dunajcem czekali od lat. Wreszcie budowa ruszyła. Drogowcy już układają krawężniki i kostkę brukową. Bezpieczniej będzie także w Górowej.

Na drogach powiatowych w Siennej i Górowej ruszyła inwestycyjna ofensywa. W Siennej drogowcy wykonali już kanalizację deszczową oraz podbudowę pod poszerzenie jezdni. Teraz zabrali się za chodnik. Układane są krawężniki i obrzeża kostki brukowej.

Zakres robót obejmuje także wykonanie nowej nawierzchni na drodze na odcinku blisko 2 km. Wszystko ma być gotowe na początku sierpnia.

W przypadku drogi w Siennej i Jelnej inwestorem jest Gmina Gródek nad Dunajcem, która na przebudowę drogi wyłożyła pieniądze z własnego budżetu. Do inwestycji dokłada się też powiatowy samorząd.

Inny jest natomiast sposób finansowania  inwestycji w Górowej. Gmina Gródek nad Dunajcem opracowała dokumentację projektową przebudowy drogi, a następnie przekazała ją powiatowi,  wraz z zapewnieniem 350 tys. zł na budowę chodnika oraz zatoki autobusowej.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu już wybrał wykonawcę robót, który za 635,52 tys. w nieco ponad dwa   miesiące ma wybudować ponad 900 metrów  chodnika wraz z zatoką autobusową. Na tę inwestycję powiatowy samorząd zabezpieczył w swoim budżecie 300 tys. złotych.  Gmina zapłaci blisko 336 zł.  

Na  chodniki mieszkańcy Siennej i Górowej czekali od lat.  Chodziło głównie o dzieci, które do szkoły musiały chodzić niebezpiecznym poboczem  jezdni. Od września problem wreszcie zniknie.

(ami) fot. UG Gródek nad DunajcemDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020