Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
23/09/2020 - 05:50

Ekspresowa inwestycja. Nowy szpitalny oddział za trzynaście milionów [ZDJĘCIA]

Ruszyli z inwestycją wiosną ubiegłego roku, a już teraz w nowym budynku trwają prace wykończeniowe. W tak ekspresowym tempie powstaje nowoczesne centrum leczenia osób w podeszłym wieku szpitala w Limanowej.

Ten nowoczesny oddział geriatryczny limanowskiej placówki, który zyskał nazwę centrum leczenia osób w podeszłym wieku, to dobudowane dwa piętra, nad szpitalnym blokiem operacyjnym.  

Podczas prac zostały wzmocnione fundamenty bloku, obłożono słupy płytami ogniochronnymi w poziomie piwnic i parteru, dobudowano szyb windowy oraz nadbudowano blok o dwie kondygnacje – informuje dyrekcja szpitala. - Inwestycja obejmowała również stolarkę i ślusarkę okienno-drzwiową, także prace związane z instalacjami sanitarnymi, instalacją gazów medycznych, wentylacji oraz instalacją elektryczną.

czyta też Jest obsuwa z terminami przy przebudowie ulic wokół Parku Strzeleckiego  

Co teraz dzieje się na placu budowy? Trwają prace wykończeniowe. Malowane są pomieszczenia, fachowcy kładą glazurę i instalują wentylację.  

Finał robót budowlanych przewidziano na koniec listopada. Potem odział geriatryczny i poradnia zostaną wyposażone w specjalistyczny sprzęt.  

- Jeżeli przetarg na pełne wyposażenie zostanie rozstrzygnięty w odpowiednim terminie, inwestycja będzie gotowa na wiosnę przyszłego roku – informuje placówka.

Czytaj też Ale widok! Nasunęli już kawał przęsła na most gigant w Kurowie [WIDEO][ZDJĘCIA]   

Oddział geriatryczny limanowskiego szpitala ma liczyć sześćdziesiąt cztery łóżka. Pacjenci będą mieć też do dyspozycji salę gimnastyczną oraz salę fizykoterapeutycznej kinezyterapii.

Koszt inwestycji to blisko 13,5 mln złotych ([email protected], fot. szpital w Limanowej

W ekspresowym tempie powstaje nowoczesne centrum leczenia osób w podeszłym wieku szpitala w Limanowej
Trwają prace wykończeniowe


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)