Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
28/03/2019 - 08:30

Dworzec kolejowy w Krynicy-Zdroju ożyje? Miasto czeka na wycenę obiektu

Co dalej z krynickim dworcem kolejowym? Burmistrz Piotr Ryba, który spotkał się już z dyrekcją PKP w Krakowie, czeka teraz na wycenę obiektu. Bezpłatnie mogą zostać przekazane miastu jedynie tereny przyległe.

Co dalej z niszczejącym i niemal bezużytecznym, zabytkowym dworcem PKP w Krynicy-Zdroju? Takie pytanie zadała wiceprzewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Zygmunt podczas VI sesji RM, która odbyła się 27 marca.

Zimą Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju spotkał się z dyrekcją PKP w Krakowie i zadeklarował chęć zakupu dworca przez gminę. Obecnie, jak informuje, oczekuje na wycenę obiektu. Gospodarz miasta zadeklarował też chęć bezpłatnego przejęcia przez miasto przyległych do obiektu działek, z przeznaczeniem ich na cele transportowe.

 Dworzec kolejowy w Krynicy-Zdroju ożyje? Miasto czeka na wycenę obiektu.

Na pytanie, jakie przeznaczenie mógłby mieć zabytkowy dworzec, burmistrz odpowiada, że rozpatrzone mogą zostać różne warianty. Między innymi te, związane z przeznaczeniem budynku na cele kulturalne. Jednak jego zdaniem ważne jest, aby znalazły się w obiekcie ponownie kasy biletowe, poczekalnia i informacja.

Dworzec PKP w Krynicy świeci pustkami od powodzi w 2010 roku, kiedy wielka woda zniszczyła most na Popradzie. Długa przerwa w kursowaniu pociągów spowodowała, że nie odzyskał dawnej świetności. (MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020